Courtney Thorne-Smith gyakorlatilag otthon van a tévében, nevével a kilencvenes évek óta bármilyen sorozat elé lehet csábítani a nézőket. Az 56 éves színésznő a ’80-as évek elején próbálkozott a filmezéssel is, de a jelek szerint belőle jóval többször kérnek a nézők, mint évente egy-egy mozis kaland.
Karrierje első meghatározó sorozata a Melrose Place volt, amelyben Alisont alakította, egy hányatott sorsú, reklámiparban dolgozó nőt, aki hol összejön, hol szakít a Billy nevű lakótársával, aki aztán egészen jól viseli, hogy különböző, olykor vele rokonságban álló férfiakat kell elkergetnie, hogy megvédje. Billyt Andrew Shue játszotta, akivel egyébként a valóságban is hol együtt voltak, hol nem. (A Melrose Place-t mostanában a MAX4-en láthatják.)
158 epizódon át, 1997-ig játszott a sorozatban, majd az Ally McBeal következett – ennek a főszerepére jelentkezett ugyan, de azt Calista Flockhart kapta meg. Thorne-Smithnek négy év után elege lett ebből a munkából, és felmondott; utóbb úgy nyilatkozott, hogy főleg azért, mert iszonyatosan nyomasztották a kinézetével, emiatt túl keveset evett és túl sokat edzett, hogy minél soványabb legyen. A gondolkodását is ez a kényszer töltötte ki, amely mind lelki, mind testi egészségét komolyan veszélyeztette. 2000-ben távozott az ügyvédes drámából, a negyedik évadban, de azért néhány epizód erejéig még visszatért.
2001-ben viszont új sorozatszerepet kapott, amely mindenfajta testi kilengést megengedett neki, még egy terhesség is belefért: ez a Jim szerint a világ női főszerepe volt, Cheryl, amelyben a James Belushi-alakította Jim nejét játszhatta. A csinos, mosolygós, jó humorú háziasszony szerepét tényleg mintha neki írták volna, a közönség imádta, ő pedig végre úgy nézett ki, ahogy akart. (A testvérét, Danát Kimberly Williams-Paisley alakította, aki ugyancsak a családos műsorokban talált otthonra.)
Ezután jött öt évad a Két pasi meg egy kicsiben, amely után végre elérkezhetünk 2017-be, amikor az első Emma Fielding-bűntény megjelent: eddig összesen három tévéfilmben alakította a rokonszenves régésznőt, aki amatőr detektívként kénytelen akcióba lépni. Biztató tény, hogy Dana Cameron írónő eddig hat regényt írt ezzel a főszereplővel, szóval akadnak itt még lehetőségek. (Az első rész december 24-én15:05-kor látható a TV4-en!)
Thorne-Smith szakmai élete kívülről nézve olyan, mint egy nyílegyenes, csontszáraz út jó látási viszonyokkal: egymás után jöttek a sikeres manőverek, minden munkájában szerette a közönség, és ha váltani akart, hát az sem volt nehéz. Magánéletétől se várjanak sokkoló fordulatokat: igaz, 2000-ben kötött egy rövid életű házasságot (a következő évben el is vált), majd hét évvel később hozzáment Roger Fishmanhez, aki a Zizo Group nevű marketinges cég igazgatója.
Bizonyára nemcsak ez a hasonlóság köztük, de mindketten írtak egy-egy könyvet – Thorne-Smith egy regényt, amely bizonyára a valós tapasztalatain alapul: az Outside In egy hollywoodi színésznő életének fordulatairól szól, belsős infókkal, izgalmas fordulatokkal és testképzavarral. Egyértelműen ismerős a történet, de mégsem memoár, azt nem akart írni. „Hagytam az önéletrajzot, mert a történetem annyi, hogy híres voltam, nehezen viseltem, terápiára mentem. Evészavarom volt, kerestem egy táplálkozási tanácsadót. Ebben nincs nagy sztori.” Abból sem csinált nagy ügyet, hogy botoxoltat: simán elmondta egy interjúban, hogy igen, a ránctalanítás ezen formája neki bejött, na és.
A színésznőnek egy gyereke van a férjétől, Jacob Emerson Fishman, aki most tizenöt éves. Családi életéről semmit sem tudni, Instagramja nincs, ahogy pillanatnyilag forgatás alatt lévő, vagy bejelentett filmjéről sem tudni. De reméljük, ez csak idő kérdése.