Kevés olyan ellentmondásos és mellesleg könnyen utálható színészt termelt ki Hollywood, mint Rose McGowant. Az 50 éves színésznő tulajdonképpen megtestesít mindent, amit a kommentkultúrában névtelenül imádnak gyűlölni: van véleménye, szeret meglepő dolgokat mondani, és mellesleg azt sem tartja olyan fontosnak, hogy jóban legyen kollégáival. McGowant egészen meglepő módon kezdte el gyűlölni az internet: azért, mert áldozatként nemcsak elszenvedője volt szexuális zaklatásnak, hanem ezt a #metoo mozgalom keretein belül elég sokszor hangoztatta és kérte számon a saját közegén is. Márpedig a világ már csak olyan, hogy ha valaki sokszor szembesít másokat a saját képmutatásukkal, akkor az megkapja a magáét pár sorban.
Csak pár példa: a 75. Golden Globe-díjátadón a teljes vendégsereg fekete ruhát vett fel, hogy ezzel tiltakozzanak a filmiparban elkövetett, épp napvilágra került szexuális zaklatásokkal szemben. McGowan Twitteren mindössze annyit reagált, hogy “megvetem a képmutatásotokat.” Amikor Ben Affleck elmondta, ő nem tudott Harvey Weinstein filmproducer és rendszeres erőszaktevő tetteiről, McGowan jelent meg egyedül, hogy hangosan jelezze, “MINDENT TUDOTT.” A közösségi médiában akkorát ment, hogy X-fiókját (anno Twitter) fel is függesztették egy időre, amiért igyekezett szó szerint megnevezni mindenkit, aki szerinte bűnrészes. Bár már csendesebb a mozgalom, Rose Army névre keresztelt követőtáborát is arra kezdte biztatni, álljanak ki az őket ért zaklatások ellen.
De beleszállt már Natalie Portmanbe is, amiért a színésznő a 2020-as Oscar-gálára női rendezők nevét hímeztette fel a ruhájára [alig olvasható módon, úgy egyébként – szerk.]. „Te magad vagy a probléma” – osztotta ki McGowan kolléganőjét, majd hosszasan kifejtette, hogy Portman és a hozzá hasonlók learatják a babérokat az egyenjogúság ügyében, miközben mások dolgoznak.
Egy dolgot fontos leszögezni: egyelőre minden adat arra mutat, hogy a színésznőt karrierje során kétszer is megerőszakolták. Először 15 évesen, Alexander Payne rendező, később pedig az a Weinstein.
És hogy miért ellentmondásos? Minden hasonló esetben illik megjegyezni, hogy miközben teljesen jogosan indított hajtóvadászatot a producer ellen, 1997-ben még aláírt egy 100 ezer dolláros bírósági megegyezést Weinsteinnel, és aláírt egy titoktartási megállapodást is. Az persze lehet, hogy azóta megbánta, hiszen hollywoodi villáját később 1,9 millió dollárért adta el, hogy legyen miből kifizetnie a Weinstein jogászai ellen folytatott harcot. És persze vannak furcsa ámokfutásai is, amiknek köszönhetően rendszeresen törli kirohanásait a közösségi médiából.
És igen, mellette elég balhés is, és ha jóindulatúak vagyunk, akkor ennek tudjuk be, hogy évek óta nincsenek szerepei – igaz, már zajlik a Sleepwalk című filmje előkészítése, amelyet rendez, és játszani is fog benne.
Addig is minden nap láthatja a MAX4-en, a Bűbájos boszorkákban.