Nem tudom kinek van meg az az érzés, hogy ha egy filmben valakik táborozni mennek, annak általában nem az a következménye , hogy összecsípik őket a szúnyogok, vagy esetleg arra ébrednek, hogy tehenek legelésznek békésen mellettük, hanem valami sokkal rosszabbra lehet számítani. Megeszi őket egy medve, jön a bérgyilkos és mindenkit lemészárol, vagy esetleg a földönkívüliek bukkannak fel, hogy elrabolják, akiket el lehet.
Ott van mindjárt az Ideglelés – The Blair Witch Project amelyben három filmes diák elhagyja otthonuk kényelmét, és elindul az erdőbe, hogy felvételeket készítsen egy dokumentumfilmhez a Blair Witch néven ismert helyi legendáról. Ahogy egyre mélyebbre merészkednek az erdőbe a kempingezés során, furcsa dolgok kezdenek történni, és rájönnek, hogy talán nincsenek egyedül. A kempingezés egyre rémisztőbb élménnyé válik, körülöttük furcsa jelenségekkelamikor furcsa jelenségek kísérik őket, és a feszültség egyre nő, ahogy egyre jobban elvesznek az erdőben.
Az igaz történeten alapuló horror-thriller, a Backcountry egy házaspárt mutat be, akik azt a remek ötletet ötlik ki, hogy kempingezni mennek a kanadai vadonba. A helyi vezető figyelmeztetése ellenére a pár elindul az erdőbe, azt gondolva, hogy jól felkészültek erre a műfajra. De ahogy egyre mélyebbre mennek a rengetegben, rájönnek, hogy talán nem is volt olyan jó ötlet, ugyanis jön egy medve, amely üldözni kezdi őket, és arra kényszeríti őket, hogy az életükért harcoljanak. A kérdés, ki fog nyerni, a pár vagy a medve?
De az erdőkben nemcsak medve ólálkodhat, hanem gonosz gyerekek is. Ez történik a 2008-az Eden Lake-ben is, amelyben megintcsak egy párnak támad az a ragyogó ötlete, hogy a természet lágy ölén kapcsolódjanak ki. Lánykérés helyett azonban fiatalok kis csapatával konfrontálódnak az erdőben, akik szépen lassan mindenüktől megfosztják őket. A szépen lassan nem túlzás, rendkívül nyomasztó filmről beszélünk (a férfi főszerepben Michael Fassbenderrel).
A halál angyala sem jobb ennél, sőt! A ’80-as évek kultikus klasszikusa egy Angela nevű lány történetét meséli el, akit nyári táborba küldenek az unokatestvérével. A táborban Angela igyekszik beilleszkedni a többi gyerek közé, de ehelyett egy bántalmazó közegben találja magát. Ahogy telnek a napok, furcsa és hátborzongató balesetek történnek, és a táborlakók elkezdik félteni az életüket. A film a sokkoló csavaros befejezéséről ismert, amely a horrorfilmek történetének egyik legtöbbet emlegetett és vitatott jelenete lett! [A filmhez amúgy három folytatás készült – szerk.]
A 2017-es A rítus egy regény alapján készült, és négy barátot mutat be, akik a svéd vadonban túrázni indulnak tragikusan elhunyt barátjuk tiszteletére. Túrájuk során a csoport úgy dönt, hogy lerövidítik kicsit az utat, és ebből már lehet sejteni, hogy mi fog történni. Természetesen eltévednek, és szembesülnek vele, hogy egy titokzatos erő vadászik rájuk. A cél a túlélés! A film a bűntudat, a trauma és a hit erejének egyvelegét boncolgatja.
A Halálhegy – A Gyatlov-rejtély bár thriller, valós történeten alapul, aminek megoldása a mai napig nincs, pedig számos cikk, könyv és feldolgozás született belőle. 1959-ben kilenc rutinos túrázó diák holttestére bukkantak a Halálhegyen. Az eset érdekessége, hogy a túrázók halálának okát eddig senki nem tudta megmondani. A jeges hidegben számos sérüléssel, meztelenül vagy aligruhában találták meg őket a sátraikon kivül. A nyomozás eredménye azóta sem ismert, az atomkísérlettől kezdve számos felvetés felmerült, mi okozta a fiatalok halálát. A történet szerint 50 évvel később öt amerikai diák elindul, hogy megoldja a Dyatlov-rejtélyt. Ám ami velük történik, arra senki sem számított. A nézőket kivéve.
Az Egyedül a vadonban (hétfő 21:00 STORY4) Ann Rule regénye alapján készült. Szintén megtörtént eseményeken alapul, és főszereplője szintén egy házaspár, akik szokásos, évfordulós kempingezésre indulnak, és azt hiszik minden rendben lesz. De mivel ez nem egy lányregény, a dolgok nem úgy alakulnak, ahogy eltervezték. Az oregoni Mount Hoodban játszódó történetben a férj meghal, ráadásul a nőt gyanúsítják azzal, hogy megölte. Ha nem akarják lelőni a poént az eredeti események részleteivel, gyorsan görgessenek a kép alá!
Szóval az eredeti történetben, 1976-ban a 29 éves Thomas Brown ölte meg a 21 éves Julio Torrest, majd elrabolta 16 éves feleségét, Candra Torrest. Thomas Brown, miután többször megerőszakolta Candrát az erdő mélyén, meggyőzte őt, hogy azt mondja a hatóságoknak, hogy a férje, Julio Torres meggyilkolása vadászbaleset volt, és akkor ők ketten egy pár lehetnek. Legalábbis ez volt a gyilkos terve, amíg megerőszakolt áldozata, azaz Candra Torres meg nem változtatta a vallomását.
+1
Ne feledkezzünk meg egy teljesen más műfajú filmről sem: 1998-ban került mozikba az Apád-anyád idejöjjön, amely gyakorlatilag egy A két Lotti-adaptáció. A főszereplő ikreket Lindsay Lohan alakította, a szülőket Nathasha Richardson és Dennis Quaid. A cselekmény csak kis jóindulattal kapcsolódik témánkhoz, hiszen a történet a véletlenül egymásra találó ikrekről szól, illetve arról a mesterkedésről, hogy ismét összehozzák a családot. Csakhogy apuka már más nővel képzeli el a jövőt: Meredith-szel (Elaine Hendrix), aki velük megy egy családi kempingezésre, hogy a lányokkal közelebb kerüljenek egymáshoz. Csakhogy a lányok ezt szeretnék a legkevésbé, meg ami azt illeti, Meredith is. De azért igyekszik jó arcot vágni hozzá – amíg szét nem zabálják a szúnyogok, Annie és Hallie el nem kezdik rémisztgetni a pumákkal, és aztán egészen máshol ébred fel, mint ahol nyugovóra tért.