Nicholas Hoult, a szektavezér, az ingatlanos, a rajzfilmfigura és a borotvatulajdonos

Megkockáztatom, hogy minden színész álma az, amit Nicholas Hoult csinál. A fiatal brit színész ugyanis elképesztően széles spektrumon mozog, ha szerepekről van szó, és ha valakitől távol áll, hogy beskatulyázzák egyetlen karakterbe, akkor az bizony ő. Mondjuk volt is ideje gyakorolni, tekintve, hogy hét éves kora óta színészkedik (a köztudatba a cukin erőszakos Marcus szerepével került be az Egy fiúról című filmben Hugh Grant oldalán), de ettől még simán elkerülhették volna őt az igazán fontos szerepek, és maradhatott volna rejtőzködő üzemmódban is. Hálistennek nem kerülték, volt már minden, amit el lehet képzelni: játszott tinisztárt a Starban, ultranépszerű, közkedvelt figurát a Skins című sorozatban, meleg fiút az Egy egyedülálló férfiban, kék szörnyeteget az X-Men-filmekben, romantikus lelkű zombit az Eleven testek című horror-vígjátékban, de iszonyú jól hozta az eszelős Nux szerepét is a Mad Max – A harag útja című filmben. Ugyanakkor volt már hősszerelmes, iraki katona, manipulatív gróf, nagyképű és ellenszenves gasztrorajongó, Nagy Katalin férje, sőt, maga J.R.R Tolkien is. És mindehhez még csak 34 éves.

Nicholas Hoult

Hoult láthatóan ragaszkodik ehhez a mintához, és ahelyett, hogy a könnyebb utat választaná, és belehelyezkedne mondjuk a kék szemű jófiú szerepébe (ami a külseje alapján adná magát), ő ennél sokkal bevállalósabb és kreatívabb. Ennek tudatában pedig még izgalmasabb, hogy milyen filmek várhatók tőle idén. Egyrészt hallhatjuk Jon Arbuckle hangjaként az új Garfield-mozifilmben, amelyben olyanok szinkronizáltak mellette, mint Chris Pratt, Samuel L. Jackson, Ving Rhames vagy Snoop Dogg. Oké, nyilván nem ez élete alakítása, de idei, szóval meg kell említenünk.

A másik, ami már sokkal inkább illik Houlthoz, a The Order című krimi-thriller, amelyet Justin Kurzel rendezett, a forgatókönyvet pedig Zach Baylin írta. A film Kevin Flynn és Gary Gerhardt 1989-es tényirodalmi könyvén, a The Silent Brotherhoodon alapul, és egy fehér felsőbbrendűségi csoport, a The Order történetét dolgozza fel, amely az 1980-as évek zűrzavaros időszakában volt aktív az Egyesült Államokban. A történet középpontjában sorozatos bankrablások és autólopások állnak, amelyek sokkolják az Egyesült Államok északnyugati térségét, a cselekmény során egy FBI-ügynök pedig arra a következtetésre jut, hogy ezek a bűncselekmények nem egyszerű anyagi haszonszerzés céljából történtek, hanem egy hazai terrorszervezet, a csoport tervei állnak mögöttük. A filmben Nicholas Hoult alakítja a csoport karizmatikus vezetőjét, Jude Law és Tye Sheridan mellett. A film a Velencei Filmfesztiválon debütált, amerikai premierje idén decemberben várható.

A The Order szereplőgárdája.

A Juror #2 egy izgalmas thriller, amelyet Clint Eastwood rendez (ez az első filmes munkája a 2021-es A hazaút óta), a forgatókönyvet pedig Jonathan Abrams írta. A filmben Nicholas Hoult alakítja a családapa Justin Kempet, aki egy fontos gyilkossági ügy esküdtje lesz. A történet az igazság, etika és az emberi lélek összetettségéről szól, és Kemp morális dilemmáját követi, amit arra használhat, hogy befolyásolja az esküdtszék ítéletét, és potenciálisan elítélje – vagy szabadon engedje – az ártatlan vádlottat. A filmben Hoult mellett feltűnik Toni Collette, Gabriel Basso, Zoey Deutch, Chris Messina, Leslie Bibb és Kiefer Sutherland is.

Hoult ezenkívül főszereplőként és executive producerként is részt vesz a Wildfire Johnny című közelgő fantasy TV-sorozatban, amely egy adaptáció Kevin Wilson Baby, You’re Gonna Be Mine: Stories című novelláskötetéből. A sztori egy fiatalemberről szól, aki rábukkan egy eldobott borotvára, amely egy mellékelt titokzatos üzenet alapján mágikus hatalmat ígér a tulajdonosának. A sorozat jelenleg az előkészítési fázisban van, úgyhogy ennél többet egyelőre nem tudni róla, mindenesetre egy borotváról szóló történet mi lehetne más, mint csupa izgalom.

Hoult, Melissa Barrera és Lana Condor játsszák a főszerepeket a Jaki Bradley-rendezte The One című közelgő horrorprojektben, amelyet Kevin Armento írt. A történet Taylor (Barrera) útját követi, aki valóságshow-szereplőként szeretne társat találni. Ahogy a műsor a végéhez közeledik, és csak ő és két másik nő marad a versenyben Mason (Hoult) kegyeiért, a show illúziója fokozatosan szertefoszlik, és a kezdetben ártatlan versengés sötét, veszélyes irányt vesz.

Na de ha valamit igazán érdemes várni, az a Robert Eggers írta és rendezte Nosferatu című misztikus horrorfilm, amely a híres, 1922-es német expresszionista némafilm második újraértelmezése (ami pedig egy nem hivatalos adaptációja volt Bram Stoker 1897-es regényének, a Draculának). Története a 19. századi Németországban játszódik, ahol egy fiatal nő, Lily-Rose Depp (hátha bebizonyítja, hogy mégsem egy elkényeztetett nepobaby) rémálomszerű megszállottságba keveredik egy ősi erdélyi vámpírral, Orlok gróffal. A szereplőgárda alapján semmi rosszra nem lehet számítani, ott van például Bill Skarsgård, aki magát a vámpírt alakítja (ki lehetne jobb erre a szerepre mostanában?), míg Nicholas Hoult Thomas Hutter ingatlanügynök karakterét kelti életre. A film szereplői között feltűnik még Emma Corrin, Aaron Taylor-Johnson és Willem Dafoe is. A Nosferatunak jelenleg az utómunkálatai zajlanak, elvileg 2025 januárjában mutatják be, és nagyon remélem, hogy lesz annyira para, mint amilyen az eredeti volt.