Fontos már az elején leszögezni, hogy senkinek nem javasoljuk az elszökést otthonról, főleg akkor nem, ha még gyerek. Viszont a gondolat természetesen mindig ott van az emberben: mi lenne, ha mindent magunk mögött hagyva lelépnénk, hátrahagynánk mindent, felszámolván a hétköznapok kibírhatatlannak tűnő hülyeségeit? Főleg gyerekként nagyon bizsergető ez a gondolat, amikor azt hisszük, hogy csak azért kell megenni a zöldséget, mert a szüleink hülyék, esetleg megkeresnénk az elveszett rokonokat, vagy csak megúsznánk valami problémát. Össze is szedtünk pár remek példát a témára!
Vademberek hajszája
Taita Waititi világsztárrá válása előtt közvetlenül még leforgatott egy amolyan igazi független filmet Sam Neill főszereplésével, amiben Ricky, az elég rosszul fegyelmezhető srác új nevelőszülőkhöz kerül. Végre úgy tűnik, megtalálja a helyét, de egy tragédia miatt újra a gyermekvédelem felügyelete fenyegeti, úgyhogy úgy dönt, inkább a hegyekbe menekül. A zsémbes Hec bácsi utána megy, hogy aztán kettejükre adjanak ki országos kőrözést. Barátság, menekülés és persze a festői Új-Zéland felejthetetlen tájai egy filmben!
A Central Park hercege
Egy fiatal fiú elindul megkeresni édesanyját. Miután tábort ver a Central Parkban, megismerkedik néhány nála is rászorulóbb emberrel. Mondhatnánk, hogy ki lehet következtetni a 2000-ben készült film üzenetét, mert hát mi lehet, de Kathleen Turner, Harvey Keitel és Danny Aiello főszereplésével mégis egy jól átérezhető film készült a szegénységről és egyúttal reményről is. Nem mellékes információ, hogy hétfőn 20:00-tól a FILM4-en látható!
Manny és Lo
Scarlett Johansson már fiatalon is nagyon tehetséges volt, ennek bizonyítéka a Manny és Lo. A történet a 11 éves Amandáról és a 16 éves Laurelről szól, akik testvérként nőttek fel egy nevelőotthonban, hogy aztán más-más családokhoz kerüljenek. Egy napon úgy döntenek, megszöknek, elkötnek egy autót, és nekivágnak Amerikának. Kisebb lopásokból fenn tudják magukat tartani, de aztán elég nagy probléma lesz belőle, amikor kiderül, hogy Lauren gyereket vár.
Tökéletes világ
Kicsit kilóg a listánkról, ugyanis a Kevin Costner által alakított Butch végülis elrabolja a nagyon konzervatív módon nevelt Philipet, de aztán elég gyorsan kiderül, hogy a gyerek már nem elrabolt fél, hanem inkább együtt menekül a szerethető bűnözőként bemutatott új barátjával. A filmben nemcsak feltűnik nyomozóként Clint Eastwood, de ő is rendezte a darabot, aminek köszönhetően nagyjából sejthetővé is válik a Tökéletes világ elég pesszimista üzenete a világról.
Agymanók
Legyen itt egy rajzilm is! A tinédzserkort érzelmeken keresztül bemutató történetnek megszemélyesített érzelmei vannak, ami miatt Derű, a kifejezett pozitív érzelem a felnövéssel együtt egyre kitaszítottabbnak érzi magát Riley fejében a többi érzelem mellett. Emiatt természetesen úgy dönt, elmenekül, hogy aztán a Pixar stúdióhoz méltó üzenet szülessen: az, hogy az érzelmek komplexek már felnőtten, megfér egymás mellett egy csomó dolog. A rajzfilm akkora siker lett, hogy épp tavaly jelent meg a második része.