Nem kell mindig mély, elgondolkodtató filmeket nézni. Néha az ember úgy érzi, elég ha leül a tévé elé és másfél órán át szórakozik, anélkül, hogy szorongana, vagy belegondolna, milyen elcseszett az élete. A birtok szíve című film pont ilyen. Nem lesznek nagy megfejtések, nem ás le az ember lelkének mélyéig, hogy utána napokig zombiként közlekedjen, azon tűnődve, hol rontott el mindent.
Lisa (Ashlynn Yennie) hamarosan férjhez megy. A családban nagy az izgalom, amit csak az árnyékol be, hogy hamarosan piacra dobják a Seven Oakes-kastélyt, amely már egy évszázada a Bentron család tulajdonában van. A nagymama figyelmezteti unokáját, hogy nehéz lesz olyan családot találni, amely vállalja egy ilyen hatalmas ingatlan felelősségét, és lehet, hogy el kell adniuk egy építési vállalkozónak. Lisa viszont ellenzi az ingatlanfejlesztéseket, ezért reméli, hogy nem kerül sor erre a lépésre.
Eközben egy Matthew Wallace (Ross Jirgl) ingatlanfejlesztő meggyőzte a bátyját, Andrew-t (Daniel Stine), hogy vegyék meg a Seven Oakes-ot és csináljanak belőle turisztikai látványosságot. Bár az eladók azt hiszik,hogy egy család akarja megvenni, hamarosan kiderül, hogy közel sincs így, amitől Lisa nagyon kiborul. A többiek eközben igyekeznek rábeszélni, hogy ne hezitáljon, a vevő az vevő. Aztán jön a csavar, az is kiderül, hogy az új tulaj simán lebonthatja az épületet, amin aztán mindenki más is kiborul. Így két, ellentétes nemű ember harcol azért, hogy az otthon megmaradjon, és mivel ez egy romantikus film, ezért hamarosan a szerelem is megérkezik.
A film férfi főszereplője, a megfelelően jóképű Ross Alan Jirgl, norvég, finn és cseh felmenőkkel rendelkezik, testvére pedig amerikaifutball-edző. Nem meglepő, hogy ő is játszott, ráadásul versenyszerűen, és csak az egyetemen – Stanford egyébként – rátalált egy kurzusra. Hamarosan New Yorkba költözött, és színészmesterséget tanult. Azóta is számos sorozatban és filmben tűnt fel, kisebb-nagyobb szerepekkel. De, ami ennél izgalmsabb, hogy saját mikropörkölője van testvérével közösen. Sisu caffee néven futtatja a cégét, melynek neve, a sisu valami olyat jelent, hogy: rendkívüli elszántság a nehézségekkel szemben, és bátorság, amely jellemzően olyan helyzetekben mutatkozik meg, ahol a siker valószínűtlen. A finn szó az őseire emlékezteti őket, hiszen ezzel a szóval szokták leírni a finnek a nemzeti karakterüket.
Mivel amerikaiak, ezért lelkesen adományoznak is, így a Sisu vásárlói áttételesen a Speciális Olimpiát támogatják. A srácok ugyanis úgy nőttek fel, hogy minden évben önkéntesként dolgoztak a Wisconsinban megrendezett Speciális Olimpián, a szervezet nyári és téli játékain. Ezt az olimpiát értelmi sérülteknek rendezik, és számos kitünő sportoló indul rajta.
Szóval ekkora szíve van főhősünknek, akit legközelebb szombaton 21:00-kor a STORY4-en lehet megnézni a Birtok szívében – ahol ismét kiderül, mekkora a lelke.