4-1-gyel nyerte a csoportot Argentína, Uruguay bejött másodiknak

Argentínának győznie kellett, hogy biztosan meglegyen az A csoport első helye, hozták is a kötelezőt, 4-1-re verték a már a kezdés előtt kiesett Bolíviát.

Papu Gomez már a 6. percben betalált Messi asszisztjából, majd a 32.-ben Messi a Gomez kiharcolta büntetőt értékesítve folytatta. Közvetlenül a szünet előtt Sergio Agüero passzából emelte aztán második gólját a szupersztár, 3-0 volt a félidő. A pihenő Saveedra szépen kijátszott akcióvégén szépített, majd a csereként beálló Lautaro Martinez tett hozzá egyet közelről az argentin gólokhoz.

Messi rekordot döntött, 148-adszor volt válogatott, ezzel eggyel megelőzte az eddigi argentin csúcstartó Javier Mascheranót. Két góljával 75 találatnál jár argentin mezben, ez szintén rekord.

Az argentinok így egy döntetlennel és három győzelemmel nyerték a csoportot, a nyolc között Ecuador vár rájuk.

A nap másik meccsén Uruguay ha szűken is, de 1-0-ra verte Paraguayt. A gólt Edinson Cavani lőtte büntetőből a 21. percben. Oscar Tabarez kapitány csapata elcsípte a második helyet, Kolumbiával játszik a negyeddöntőben.