94. perces góllal dőlt el a bronzmérkőzés

Szombat hajnalban Brazíliavárosban lejátszották a torna utolsó előtti mérkőzését. Látványos és izgalmas volt, az utolsó pillanatokban dőlt el.

Kolumbia és Peru is kevéssel maradt le a döntőről, ennek megfelelően küzdöttek a bronzért. Peru végigtámadta az első félidőt, de gólt lőnie csak annak utolsó percében sikerült. Cueva tette le a labdát Yoshimar Yotúnnak, aki ballal szépen kilőtte a rövid felső sarkot, 0-1.

A juvés Cuadradót szorosan fogták, itt épp Marcos Lopez szorongatja (Photo by Andressa Anholete/Getty Images)

A kolumbiaiak a fordulás után pár perccel egyenlítettek. Juan Cuadrado csavart a rövidre egy szabadrúgást, ami a hézagos sorfalon keresztül juthatott a kapuba, 1-1.

A kolumbiai Borja ollózása és a perui középcsatár, Gianluca Lapadula felső kapufája után a kapus adta a gólpasszt a kolumbiai vezetéshez: Vargas indította Luis Diazt a 66. percben, a Porto szélsője remekül vette át a labdát, aztán ziccerben a bal alsóba passzolt, 2-1. Úgy tűnt, ez lehet a vége, de szűk 10 perccel a lefújás előtt Lapadula szöglet után egyenlített, ügyesen fejelt a kapuba, 2-2.

A csapatok már a tizenegyesrúgásokra készültek – hosszabbítás csak a döntőben lehet -, amikor az utolsó pillanatokban eldőlt a meccs. Diazhoz került a labda, középre húzta azt, majd 20 méterről kilőtte a bal felső sarkot. A 24 éves támadó lett a meccs embere, Kolumbia pedig megszerezte a harmadik helyet a Copán. Peru a két évvel ez előtti döntő után negyedikként végzett.

A döntőt szombatról vasárnapra virradóra játsszák, Rióban, a Maracanában Argentína Brazíliával találkozik. Hajnal 2-től nézhetik meg ezt a meccset élőben az ARENA4-en, míg a bronzmérkőzés ismétlését szombaton 12:30-tól, 20:45-től és éjféltől láthatják.