A gyilkosok is lehetnek bűbájosak!

Agatha Christie-t senkinek nem kell bemutatni. Most egy olyan háromrészes minisorozata érkezik a TV4-re, ahol egy cipőben rejlik a titok nyitja. Meglepő, de Agatha Christie egy inkább X-akták-szerű történetet írt, mint klasszikus krimit, ezért is érdemes megnézni, hogy milyen, amikor az író merőben újszerű megközelítést alkalmaz.

A Bűbájos gyilkosokban egy meggyilkolt fiatal nő cipőjében titokzatos névsor rejtőzik. Na de ki ölte meg a nőt, és mit jelez ez a névsor pontosan?

Rufus Sewell és Henry Lloyd-Hughes

A megnevezettek egyike az özvegy régiségkereskedő, Mark Easterbrook, aki annak ellenére, hogy új feleségével, Hermiával él, még mindig kísérti első felesége, Delphine tragikus halála. A film Easterbrook nyomozásának történetét meséli el, hogy hogyan és miért került a neve a listára. A ’60-as évek Londonjának jól menő kereskedője, aki szép öltönyökben feszít, menő az autója és a háza, mégis kísérti a apokalipszis négy lovasa közül az egyik – és itt utalnék az eredeti címre, amely The Pale House – azaz fakó ló. A szálak egy faluba vezetnek, ahol az a hír járja, hogy a boszorkányok képesek valakit eltüntetni, pusztán természetfeletti eszközökkel…

Annak ellenére, hogy a férfi szkeptikus a paranormális jelenségekkel szemben, az egyre furcsább dolgok, amelyek körülötte történnek, nem hagyják nyugodni. Vajon ez is a Pale Horse boszorkányainak műve, és ez azt jelenti, hogy ő a következő a listájukon? Vagy sikerül racionális magyarázatot találnia, és azonosítani a gyilkost, mielőtt utolérnék? A rendező, Leonora Lonsdale Rufus Sewellt, Georgina Campbellt, és Kaya Scodelariót kérte fel a film főbb szerepeire. A ’60-as évek hangulata, tökéletes frizurák, a csillogás és a másik oldalon a vidéki Anglia – na meg a gyógynövényeket főző boszorkányok alapozzák meg a 3 részes film hangulatát.

Sarah Phelps író és executive producer így nyilatkozott a filmről: „Az 1961-ben, az Eichmann-per, a hidegháború eszkalálódása és Vietnam hátterében írt The Pale Horse egy borzongató, paranoid történet babonáról, félresiklott szerelemről, bűntudatról és gyászról. Arról szól, hogy mire vagyunk képesek, ha kétségbe vagyunk esve, és hogy mit hiszünk, amikor minden fény kialszik, és egyedül vagyunk a sötétben.”

Phelpsnek nem ez az első Christie adaptációja, korábban már az ABC-gyilkosságokat is leforgatta, aztán az Egy nagyon angolos botrány második évadán dolgozott.

Ha kíváncsi, mit rejt a cipőben talált lista, és ki az áldozat, akkor kattinson május 1-jén 22:55-kor a TV4-re, és nézze meg az első részt, a másodikat pedig szombaton 22:30-kor keresse ugyanott, – vagy ha ez késő lenne, akkor vasárnap 19:05-től is megnézheti a TV4-en. A harmadik részt pedig május 11-én, 22:05-kor vetítjük.