A három évvel ezelőtti horrorjelenetek után góllal tért vissza Eriksen az Eb-re

A délutáni lengyel–holland mérkőzés után Dánia és Szlovénia csatájával folytatódott a 2024-es labdarúgó Európa-bajnokság, amivel a C-csoport küzdelmei is megkezdődtek.

Az esélyesebb dánok az elvárások szerint már az első félidőben jóval többet birtokolták a labdát, veszélyesebb akciókat is vezettek, de a szlovénok nem feltett kézzel álltak a meccshez, és annak ellenére, hogy jelentősen kevesebbet támadtak, nem tűnt lehetetlennek, hogy szerezzenek egy gólt, vagyis kifejezetten jó iramot hozott az összecsapás.

A vezetést azonban Dánia már a 17. percben megszerezte, méghozzá az a Christian Eriksen talált be, akinek 2021-es Finnország elleni Eb-meccsén megállt a szíve, ami miatt sokáig az is kérdéses volt, egyáltalán játszhat-e még.

A szünetet követően lassabb lett a tempó, a szlovénok viszont nem jártak messze az egyenlítéstől, a hajrára fordulva Benjamin Sesko a tizenhatoson kívülről lőtte telibe a keresztlécet. Nem kellett sokat várni, hogy tényleg meglegyen az 1–1, Erik Janza megpattanó lövése törte fel a dán jeget.

Az állás maradt a lefújásig, vagyis megszületett az első döntetlen, és az első 3 gól alatti meccs az Európa-bajnokságon.