A két legutóbbi döntős pályán a negyeddöntők első napján

Két éve brazil-perui döntő zárta a Copát, a két csapat ezúttal is simán, első-második helyen jutott tovább a csoportból, de így sem kapott könnyű ellenfelet a legjobb nyolc között.

Peru Paraguay-jal valószínűleg jobban járt, mint a brazilok Chilével: az Arturo Vidal vezette csapat két éve is az elődöntőig jutott, az az előtti két tornát pedig megnyerte. Bár most a csoportban csak negyedik lett, de mindenki megszenvedett ellene: sem a csoportgyőztes Argentína, sem a második, Uruguay nem tudta legyőzni, mindkettővel 1-1 lett a vége. Chile csak három gólt lőtt, de csupán négyet kapott, biztosan megszenvednek vele Neymarék is.

Neymarnak újra meg kell szenvednie a chilei védelemmel (Photo by Pool/Getty Images)

Pláne, hogy Chilének semmi veszítenivalója nincs, szemben a hazaiakkal, akiktől címvédő-rendezőként újra mindenki, pláne egész Brazília tornagyőzelmet vár. Neymar természetesen ismét középpontban lesz, szerencsére ezúttal a játéka miatt: 68 góljával célegyenesbe fordult Pelé 77 találatos válogatottbeli gólrekordjára.

Még egy fontos információ a negyeddöntőkhöz:

a Copa mostani szabályai szerint a 90 perc végén döntetlen állásnál nincs kétszer 15 perc hosszabbítás, azonnal jönnek a tizenegyesrúgások.

Vagyis az esélyeseknek igyekezniük kell, hogy ne büntetőrulettben dőljön el a párharc – ott ugyanis már a leggyengébbnek tartott csapat is ugyanolyan sansszal indul, mint a favoritok.

A program péntek este 11 órakor a Peru-Paraguay mérkőzéssel indul, élőben az ARENA4-en, majd hajnal 2-től jön Brazília-Chile ellen. Utóbbit is élőben közvetítjük a csatornán,

hétvége jön, és ez egy olyan meccs lesz, amiért megéri fenn maradni/felkelni.