A legnagyszerűbb írók is használnak néha álnevet

Pénteken a STORY4-en 21:00-tól megtekinthető a Regényes szerelem című igazán romantikus film. A történet szerint a könyvillusztátor, Lea úgy tesz, mintha ő lenne a szerzője annak a nagy sikerű romantikus regénynek, amelyet igazából Michael, a sznob író írt titokban. Nos hát le is írtunk mindent, amit tudni kell a filmről, és rá is térnénk arra, hogy azért ilyesmi történt már az valóságban is. Mármint nem pontosan ez, hanem olyan, hogy népszerű szerzők álnéven adtak ki könyveket. Fel is sorolunk pár elég erős példát!

Agatha Christie – Mary Westmacott

fotó: Hulton Archive/Getty Images)

A krimi királynője, istennője, a krimi maga évente legalább két regényt írt, de még így is bőven maradt mondandója. Mivel úgy gondolta, nem illene a profiljába, Mary Westmacott néven romantikus regényeket is jegyzett, összesen hat kötetet publikált így.

Stephen King – Richard Bachman

Stephen King (Fotó: Rebecca Smeyne/Getty Images)

Richard Bachman 1977-ben adta ki első regényét, a Rage-et, amely egyébként azóta sem jelent meg magyarul. Egészen az 1980-as évek közepéig nem lehetett tudni, hogy ez a horrorkirály Stephen King álneve, pedig összesen hét regényt is írt. Különösebben nem volt sikeres, de amikor egy rajongója a hasonló szimbólumok és motívumok összeszedésével leleplezte, az addig összesen 20 ezer példányban elfogyott Bachman-életműből hónapok alatt 200 ezret vásároltak meg.

J. K. Rowling – Robert Gailbrath

fotó: Stuart C. Wilson/Getty Images

A Harry Potter-univerzum megálmodója nem akarta, hogy nagyon ismert neve rányomja a bélyegét krimijeire, ezért férfinevet „vett fel” a publikálásukhoz. Elsőként 2013-ban jelent meg a Kakukkszó című könyve, ami négy éven belül még három résszel bővült sorozattá. Az álnév mérsékelten működött, ugyanis gyorsan leleplezték a rajongók, hogy ki áll az egész mögött.

Lőrincz L. László – Leslie L. Lawrence

Legyen azért hazai is: Lőrincz L. László több tudományos kötet szerzőjeként 1983-ban jelentette meg első krimijét. Azért tette, hogy el tudja különíteni a tudományos munkásságát a kalandregényektől, és persze ahogy látjuk, elég jól működik, hiszen a mai napig az egyik legolvasottabb magyar író úgy, hogy csak kevesen vannak tisztában a katedrai munkásságával.

Isaac Asimov – Paul French

Isaac Asimov (Fotó: Mondadori via Getty Images)

A sci-fi talán legnagyobb mestere közel 500 címet számláló életművet hagyott maga után, és mint kiderült, még az a lista is bővíthető volt: írt ugyanis ifjúsági sci-fiket is, ezeket Paul French név alatt publikálta. Az Űrvadász összesen hat részt ért meg.