Írók nevét, különös tekintettel, ha nem szépirodalomról beszélünk, ritkán figyeljük, szegény forgatókönyvírókra még kevesebb figyelem hárul. Hallották mát Dora Heldt nevét? Pedig a németek romantikus sztárszerzője (mint Inga Lindström), és akit valójában Bärbel Schmidtnek hívnak, és 1961-ben született. Írói álnevét nagyanyjától kölcsönözte.
A Sylt szigetén született, ma Hamburgban élő Dora Heldt nem írással kezdte karrierjét, hanem könyvkereskedőként, majd a Deutscher Taschenbuch Verlag kiadó képviselőjeként dolgozott, ahol később könyvei is megjelentek. Tudta tehát, mire vágynak az olvasók, amikor írói karrierjét kezdte, és a siker hamar igazolta: első regénye, az Ausgeliebt – ami meglehetősen későn, 2006-ban jelent meg- felkerült a Spiegel bestsellerlistájára, innentől pedig csak felfelé vezetett az út – következő könyvei mind első helyre ugrottak a képzeletbeli dobogón.
Heldt számára egy baráti vacsora jelentette a fordulót karrierjében, amikor egy barátja azt kérdezte tőle: miért nem írsz szórakoztató irodalmat 40 év feletti nőknek? Dora jól megfontolta a választ: „Csak szórakoztató regények vannak nőknek: mindig egy életre szóló férfit keresnek, és ha egyszer megtalálták, vége a könyvnek. Ők 25 évesek, és az idősebbeknek nincs semmi. Amikor a házasságom tönkrement, rengeteg kéziratot kellett elolvasnom. És az volt az érzésem, hogy még soha nem volt annyi romantikus regény, mint azon a nyáron. Aztán elgondolkodtam: mit szerettem volna akkoriban olvasni? Utána megírtam a regényt, és így született meg az első könyvem.”
A regények (összesen tizennégy) sikereit a filmek sikere követte. A ZDF 2009 és 2016 között nyolc regényét dolgozta fel. A megdöbbentő számok oka, az, hogy a történet megérinti az olvasókat, szórakoztatóak és lendületesek a regények. Sőt, azzal is ügyesen bánik Dora/Bärbel, hogy a legtöbb regényben a főszereplők ismétlődnek, így a német romantikakedvelők újra és újra megveszik azokat.
Ilyen például a furcsa sylt-i nyugdíjas Heinz Schmidt és lánya, Christine, akik természetesen szép tájakon élnek, az észak-német szigetvilágon és partokon játszódó történetek vizuális élményt is biztosítanak. A romantikát ma már Dora megfejelei némi krimivel, de a helyszín, azaz Sylt szigete nem változott. Azt, hogy milyen könyveket ír Heldt úgy a legkönnyebb elmagyarázni, ha néhány könyvének címét elmondjuk: Három nő a tónál, majd folytatása a Három nő, négy élet, majd ezt követte két évvel később a Három nő és egy hamis élet.
Heldt asszony a német háziasszonyok kedvenc újságjában, a Für Sie-ben is rendszeresen publikál, sőt olyan sikeres – ebben is – hogy könyv alakjában is kiadták gondolatait, ahol könnyedén mesél életének apró mozzanatairől és az élet abszurditásáról. Emellett könyveinek egy része hangoskönyv formájában is megjelent, és az extra a dologban, hogy maga Heldt olvassa fel azokat, így teremtve szorosabb kapcsolatot az olvasókkal.
Bár az immár több mint 20 kötetet számláló Heldt műveinek többsége felnőtteknek szól, kipróbálta magát ifjúsági szerzőként is: 2008-ban jelent meg a Siebenmeter für die Liebe (Hétméteres a szerelemért) című ifjúsági regénye, amely a kézilabda világát mutatja be. Egyébként egykor ő maga is űzte ezt a sportot.
Szerencsére a STORY4-en minden nap 17:05-től megnézheti Heldt regényeinek filmes átdolgozását, ahol a romantika és a szép tájak garantáltak!