Kyle MacLachlan még kezdő színész volt, amikor megkapta Paul Atreides szerepét David Lynch 1980-as években forgatott Dűne-adaptációjában. De az akkori és a mostani fiatal sztárok, úgy véli, teljesen másmilyenek, és erről, illetve pályájáról egy Cannes-i filmes rendezvényen beszélt is egy kicsit.
„Amikor elkezdtem, a viszonylagos ismeretlenségből szedtek ki Seattle-ből, a Dűnéhez” – mondta MacLachlan a cannes-i Espace Miramar színpadán. „Azt hittem, hogy repertoárszínészként fogok dolgozni, aztán hirtelen Los Angelesbe kerültem, és azt gondoltam: mit csinálok? Fogalmam sincs a filmes szakmáról.” Ugyanakkor úgy látja, a mostani fiatal színészek egészen máshogy állnak a dologhoz, és sokkal felkészültebbek. Példának hozta Timothée Chalamet-t és Zendayát, akik Denis Villeneuve Dűne-változatában alakítják Atreidest és Chanit.
„Chalamet és Zendaya viszont kifinomultak és annyira tisztában vannak az üzletmenettel” – tette hozzá MacLachlan. „Megvan a magukhoz való eszük, okosak és mindenre megvan az emberük. Vannak ügynökeik, akik különböző projekteken dolgoznak. […] Próbálok is felzárkózni!”
Az Emmy-jelölt látványos karriert tudhat maga mögött, főként a David Lynch-csel való közös munkája révén, amely többek között Dale Cooper ikonikus szerepét jelentette a Twin Peaksben, de olyan sikersorozatokban is szerepelt, mint a Szex és New York, az Így jártam anyátokkal és a S.H.I.E.L.D. ügynökei.
Bár a Twin Peaks elhozta neki a sikert, voltak kétségei. „A tévézéshez egyértelműen egyfajta stigma kapcsolódott, és én egy lehetséges filmes karrierről mozdultam el [ebbe az irányba]” – mondta. „Voltak félelmeim, és megkérdőjeleztem, hogy elég idős vagyok-e ehhez, és aggódtam, hogy milyen lesz a fogadtatása. De kiderült, hogy nem kellett aggódnom. […] Mind éreztük, mennyire furcsa a Twin Peaks. Nem is gondoltuk, hogy egyszeri alkalomnál több lenne belőle, talán egy hét filmjének el lehet adni, de azt mondtuk, hogy muszáj elvállalnunk, mert ez mégiscsak David Lynch.”
A Twin Peaks az 1990-es évek elején került adásba, és 2017-ben tért vissza, mostanában pedig rebesgetik, hogy ebből is készítenének egy remake-et – MacLachlant nem villanyozza fel a gondolat. „Nem hiszem, hogy én ezt szeretném látni, és nem hiszem, hogy bárkinek is meg kellene próbálkoznia vele” – mondta, megjegyezve, hogy manapság szerinte túl sok sorozatot és filmet dolgoznak fel újra. Ráadásul, véli, az ember hiába szól a remake-ek készítőinek, hogy ez nem jó ötlet, azok mégis babrálnak a forró tűzhelynél, aztán állnak ott leforrázva.
Ha egyébként a Twin Peaks furcsa volt, akkor a 2017-es Twin Peaks: The return a „szürreális őrület” szókapcsolattal írható le talán a legpontosabban, és az elszánt rajongók körében aratott csak osztatlan sikert. Olyan szempontból folytatásnak és előzménynek is tekinthető, hogy a két főszereplő, MacLachlan és Sheryl Lee, továbbá több mellékszereplő is megegyezett az eredeti stábbal, illetve azoknál a részeknél, ahol volt cselekmény, ki lehetett következtetni, mi mihez kapcsolódik.