A videóbíró hallgatott, az Arsenal elhúzott, a Spurs feltámadt

A bajnoki címre hajtó Arsenalt fogadta vasárnap a BL-indulásra hajtó Tottenham Hotspur a legvérmesebb londoni rangadón.

Meglehetősen egyértelmű meccsnek tűnt, amin a spursös Perre Höjbjerg öngólja adta meg az alaphangot. Szöglet után fejelt saját kapujába a dán középpályás, amit lehet balszerencsének nevezni, de az arsenalosok kiválóan szállták meg az ötöst, ahová érkezett a labda, a kapust pedig egy emberrel rendszeresen kivették a játékból, beállt elé egy támadó, és nem hagyta szóhoz jutni – így az öngólnál is teljesen tehetetlen volt.

Bő tíz perc múlva, félóra táján jött a duplázás, aminek külön sztorija van. Az Arsenal góllal végződő támadása ugyanis abból indult, hogy a vendégek tizenhatosán belül felrúgták a hazaiak csatárát, Dejan Kulusevskit. Nem volt látványos fault, csak túl közel ment a védő a támadóhoz, így összekoccantotta a lábait. A bíró viszont ebből semmit nem érzékelt, a kontra elindult, Kai Havertz keresztlabdáját pedig ügyesen átvette, és szépen befejezte Bukayo Saka.

Azonnal megadták a gólt, majd a tévében elkezdték ismételgetni a történteket, amiről a videóbíró teljesen lemaradt, észre sem vették, vagy jelentéktelennek minősítették a büntetőt érő szabálytalanságot. Tehát az 1–1 lehetősége helyett 2–0 lett az Arsenalnak, szarvashiba volt a videóbírótól. De hát végül is ezt már megszokhattuk.

A szünetre aztán már három gól előnnyel ment az Arsenal, mert jött egy nagyon hasonló szöglet az öngóloshoz, annyi különbséggel, hogy most Havertz bólintott a kapuba, 0–3.

Semmi nem utalt a Spurs feltámadására a szünet után sem, ám a 60. percben az Arsenal-kapus, David Raya gondoskodott róla, hogy visszajöhessenek a hazaiak. Egyszerűen odapasszolta a labdát a legközelebbi spursösnek, aki az egyik középhátvéd, Cristian Romero volt, ő pedig középcsatárokat megszégyenítő módon befejezte a ziccert. Mondjuk világbajnok, úgyhogy elvárható tőle.

A szépítés sokat nem lendített a Tottenhamen, annál inkább Declan Rice, öt perccel a vége előtt, amikor egy rettenetesen elkésett rúgással letárazta az egyik Spurs-támadót a vendégtizenhatoson belül. A legjobbnak mondott angol bírónak, Michael Olivernek ez sem tűnt fel, viszont ezúttal segített a videóbíró, és megadták a jogos büntetőt. Szon Heung-Min beverte a jobb felsőbe, 2–3, feszült tíz perc következett.

Amiben, mivel ezúttal már egy arsenalos sem vétett ki nem kényszerített hibát, valójában semmi veszélyes nem történt. (Kellett ehhez az is, hogy a Spursnél felismerték a kapusleszedős trükköt, és egy védőt ráállítottak a kapustámadó emberre. Ők ketten kisebb közelharcot vívtak az ötösön belül.)

Maradt a 2–3, az Arsenal bevette a Spurs stadionját is, és ugyan most gólkülönbséget nem javított, de átvette a vezetést a tabellán a vasárnap este pályára lépő Manchester City-től.

A Tottenham–Arsenalt élőben adtuk a Network4-en, a NET4+-on már vissza is nézheti az egész meccset.