A színészek világában nemcsak az a fontos, hogy az ember nevet szerezzen magának, hanem az is, hogy az a név jól hangozzék és könnyen megkülönböztethető legyen másokétól. Nem véletlen a sok felvett név az iparban: egyrészt a nevek száma azért viszonylag véges, olyan nagyon új dolgokkal ritkán lehet előállni (Lady Gagának mondjuk sikerült, az más kérdés, hogy kicsit bölcsődésen hangzik), és persze az sem árt, ha érdekes és megjegyezhető az adott sztár neve. Sigourney Weaver is unalmasnak tartotta a Susant, amire keresztelték, és lám, A nagy Gatsbyből kölcsönzött nevén világhírű is lett.
Mindig lesznek persze, akik inkább ragaszkodnak a nevükhöz, kockáztatva azt is, hogy összekeverhetik egy kollégájukkal. Akadhat, akinek jól jön az így jött ismertség, ha egyáltalán segít bármiben, más mögött viszont lehet már egy szép pálya, amit nem ad fel egy kezdő kolléga kedvéért – talán még emlékeznek Tom Hollander esetére, akit Tom Hollanddel kevertek össze. Egyes szervezetek, mint például a SAG-AFTRA színészcéh kifejezetten kikötik, hogy amennyiben lehetséges, senkit se hívjanak úgy, vagy nagyon hasonlóan, mint egy másik tagot.
Aztán mégis előfordul az ilyesmi, mutatunk rá példát, és néhány más, érdekes esetet.
Michael Douglas
Igen, ezen a képen igazából Michael Douglas látható, Michael Keaton ugyanis ezen a néven született, és már egy ideje egyre foglalkoztatottabb színész volt, amikor úgy döntött, belép a SAG-be, és elvárásaiknak megfelelően lemond a nevéről az akkor már bőven befutott másik Michael Douglas javára. Többször megkérdezték tőle, hogy Diane vagy Buster Keaton hatására választotta-e ki pont ezt, de egyik sem: felülötte a telefonkönyvet a K betűnél, és a Keatonnél úgy érezte, ez jó lesz, így abbahagyta a keresést.
Katy Hudson
Ezen a képen a Katy Perryként elhíresült énekesnőt láthatja (a férjével, Legolasszal Orlando Bloom színésszel), aki pályája elején úgy döntött, nem szeretné, ha összekevernék Kate Hudson színésznővel, így felvette édesanyja vezetéknevét. Kereskedelmileg is kifizetődő döntés volt ez, hiszen kimaradt a magyarázkodós kör, hogy ez a Hudson nem az a Hudson, illetve a családja miatt is fontos lehetett. Hudson ugyanis rendkívül szigorú neveltetést kapott ultrakonzervatív keresztény családjában; valószínűleg ők is örültek, hogy más nével ugrabugrál a színpadon.
Colin Farrell
Az eredeti Colin Farrell idén 85 éves, és számtalan humoros alakítás áll mögötte. 1966-ban debütált egy tévésorozatban, valószínűleg A híd túl messze van és a Gandhi a legismertebb filmek, amelyekben játszott, de még tavaly is aktív volt. A szépkorú angol közönség persze tisztában van vele, kiről van szó, de amikor a nála ma már jóval híresebb Colin Farrell a kilencvenes évek legvégén színre lépett, kénytelen volt elfogadni, hogy valaki más legyen világhírű az ő neve alatt. (A Reddit szerint Col Farrellként folytatta pályafutását, de erre nem találtunk bizonyítékot.)
Scarlett Alice Johnson
Itt legalább nem teljes a névegyezés; ezt az angol színésznőt természetesen Scarlett Johanssonnal állítottuk párba. Johnson főleg tévésorozatok miatt ismert a hazájában, de azért volt néhány filmje is, és emellett tanítja is a színjátszást. Iskoláskora óta a pályán van, de mivel nem mozgott A-listás körökben (hacsak nem tekintjük annak az EastEnders sorozat szereplőit), nem okozott neki gondot, hogy a neve mennyire hasonlít Johanssonéra. Egyébként egy év van köztük.
Jessica Parker Kennedy
Ha valaki csak a Jessica Parkerig jut a nevében, simán összekeverheti Sarah Jessica Parkerrel, valószínűleg ezért is használja a szép hosszú saját nevét. A kanadai színésznő 2006 óta van a pályán, tehát bőven A szex és New York főszereplője után kezdte színészi karrierjét; tévésorozatokban és -filmekben láthatták a legtöbben (Smallville, Lopott idő, The Secret Circle, Fekete vitorlák, Flash – A Villám), illetve nálunk időről-időre feltűnik a Majdnem házasokban is. (STORY4, április 26., 17:05; FILM4 másnap 12:20)