Alyssa Milano annyit mutogatta magát, hogy politikai aktivista lett belőle

Alyssa Milanónak egészen izgalmasan alakult a karrierje: tulajdonképpen annak az időszaknak lett az „áldozata”, amikor a tévésorozatok óriási ismertséget, világsztár státuszt és hasonlókat már tudtak hozni, de a szakmai elismertségük nagyon-nagyon messze volt a filmszínészekéhez képest. Milano viszont beleugrott egy sorozatba – bár ne felejtsük el, hogy Arnold Schwarzenegger egyik csúcsfilmjében, az 1985-ös Kommandóban ő alakítja John Matrix megmentésre váló kislányát! – és bár a Bűbájos boszorkák elképesztő siker lett, a szereplőket pedig azóta is felismerik az utcán, Milano igazán nem tudott betörni a nagypályára. Ez ráadásul nem azt jelenti, hogy nem volt jó színésznő: a 2010-es Máris hiányzol! című filmben például a mozifilmes erényeit is megcsillogtatja, és erről amúgy szombat délután bárki meggyőződhet, ha a TV4-re kapcsol.

fotó: ABC/BOB D’AMICO

Visszatérve a tévére: Alyssa Milano nyolc éven keresztül játszottta Phoebe Halliwell szerepét, és bár mindenki ismerte, magát a sorozatot elég nehéz volt nem annak látni, ami: a Bűbájos boszorkák készítői ugyanis egészen gátlástalanul építettek arra, hogy a három főszereplőjük különösen dekoratív nő, és szinte szezonról szezonra egyre kevesebb ruhát adtak rájuk, hogy a végén már-már szoftpornó hangulata legyen a végeredménynek. Később maguk a szereplők is beismerték, hogy ezt nem volt mindig kellemetlen átélni, ráadásul a nézők férfiuralta része közt persze siker az ilyen, de a komoly szerepeket eléggé távol tartja, ha valaki hétköznap esténként 178 epizódon keresztül bikiniben varázsol. Jó, túlzunk, nem bikiniben, bár voltak részek, amikor majdnem!

A Bűbájos boszorkák visszafogott szerelése

Talán ennek is köszönhető, hogy a Bűbájos boszorkák utáni időszakában Milano egyre erőteljesebb aktivista arcélt mutatott, aminek kicsúcsosodása hosszú évek állatvédelmi és esélyegyenlőségi harc után a #metoo mozgalomban játszott szerepe volt: Milano oroszlánrészt vállalt abban a Twitterről elindult mozgalomban, aminek hatására nők sokasága mert beszélni arról világszerte, hogy férfiak hatalmi helyzetben próbálták őket rávenni szexre. A legcsúnyábbat bukó ember természetesen a producer Harvey Weinstein lett, de a nők kitárulkozása az egész film- és színházvilágot átalakította, a hullámai még Magyarországra is eljutottak. Milano azóta már szervezeti szinten küzdött a homofóbia ellen, 2021-ben pedig még összehozta minden aktivista alapélményét, ugyanis egy választójoggal kapcsolatos tüntetésen a Fehér Ház előtt őt magát is őrizetbe vették. 

De persze akkor is izgalmas, ha csak a filmjeit nézzük.