2024-ben szinte furcsa belegondolni, de volt időszak, amikor Anne Hathaway nem valamiféle érinthetetlen szoborként üzemelt Hollywoodban, akire a földi halandók főleg irigykedni voltak hivatottak, hanem az ügyeletes köpőcsésze volt, nemzetközibben fogalmazva bokszzsák. Ennek az időszaknak rémlett fel a képe akkor, amikor a Page Six lehozta a hírt, ami szerint Hathaway kissé mogorva volt, amikor nem állt be egy közös képre egy rajongójával. Hogy ez mekkora vihar a közösségi médiában, azt jól jelzi, hogy a videó 2022-es, de valamiért most újra felkapták, és hát tényleg: ott van Anne Hathaway, aki jelzi egy rajongója felé, hogy tényleg nagyon sokan vannak, ezért nem áll be neki külön, de fotózza le nyugodtan, mert kicsit még integetni is fog. Őrület, kopasznak is hajmeresztő!
A videó miatt érdemes elővenni az ELLE vonatkozó cikkét, amiben kiderül: az internetnek főleg az a baja, hogy Anne Hathaway ilyen, és már a kezdetektől ilyen. Nem elég közvetlen, általában kimért, nem csinál úgy, mintha a rajongói, akiket amúgy soha a büdös életben nem látott, valójában a családtagjai lennének, akik mind érdemelnek egy sorsjobbító közös fotót.
Nyilván léteznek kibírhatatlanul bunkó celebek, furcsa sztárallűrök, és ezeknek a keverékei. Prince a legenda szerint a Szigeten közölte, hogy a backstage-ből tüntessenek el minden piros színt, ugyanis aznap nem volt kedve pirosat látni, de elvileg saját cipelőembere is volt, ugyanis lépcsőzni sem szeret néha, úgyhogy ölben vitték fel. Ez persze vicces, de kibírhatatlan sztárallűr, amin főleg azért nevetünk, mert nem nekünk kell eltüntetni a piros színt.
Anne Hathaway sztorija azért érdekes, mert ő volt az egyik első, aki már az interneten kapta meg mindenkitől, hogy hülye azért, mert tényleg nem akar mindenkivel spanolni. 2013 környékén egész kommentfolyamok vitték a Hatahate (Hatha-utálat) névre hallgató jelenséget: vadidegenek kezdték ki, amiért „megjátssza magát”, „modoros”, „bosszantóan komoly”. Az azóta eltelt 11 évben a legtöbben szerencsére megtanulták a helyén kezelni a kommenteket (pro tipp: a helyén akkor vannak kezelve, ha nem olvassa el őket az érintett), de akkoriban merőben új volt még a legsikeresebbek számára is tömegeiben olvasni, hogy ők micsoda értéktelen emberek.
Hathaway ugyanis jelenség volt: gyerekszínészként kezdve sem hozta össze a balhékat, képezte magát, nem csinált magából hülyét. Túl tökéletes, azt pedig nem szereti az internetnek az a része, ami valójában bukni akarja látni a celebritásokat. Sarah Nicole Prickett, egy írónő közel egy évtizeddel ezelőtt egy cikkben azt mondta a Timesnak : „Nem is igazán Anne Hathawayt utálom (…) Az összes mini-Anne Hathawayt, akit ismerek. Hercegnős, színházi iskolás lányok, akiknek nincs játékuk, nincs szexuális vonzerejük és mazsolát esznek desszertként.”
Arról majd a történelemkönyvek fognak beszélni, hogy egy-egy Twitteren/Facebookon/TikTokon terjedő gyűlölethullám, mennyire tudja formálni a személyiségünket, de az biztos, hogy Hathaway saját bevallása szerint nagyon sokat küzdött azért, hogy átlendüljön ezen. Mint elmondta, ma már azt javasolná fiatalabb önmagának, ne vegye fel a gyűlöletet, és szeresse inkább magát.
Szerencsére a világ azóta talán valamivel empatikusabb, ezért kicsit hajlandók vagyunk elfogadni, hogy azért, mert nekünk életünk nagy élménye személyesen találkozni egy celebbel, neki valószínűleg nem élete nagy élménye velünk találkozni. Tehát akár azt is megteheti, hogy nem áll be fotóra: őszintén kérdezze meg magától mindenki, hogy örülne-e, ha állandóan ilyesmit kéne csinálnia, ha mondjuk lemegy a boltba.