Argentína továbbjutott a Copán, Suarez hozta Uruguay első pontját

Uruguay – Chile és Argentína – Paraguay meccsekkel folytatódott a torna hétfő éjjel az A csoportban, az ARENA4-en élőben láthatták mindkét meccset.

Főleg az előbbi volt éles csata, a vége 1-1 lett. Chile jól kezdett, az első félidő közepén a vezetést is megszerezte. Eduardo Vargas második gólját jegyezte a Copán, hatalmas találat volt, szinte nullszögből a hosszú felsőbe. Uruguay-nak igyekeznie kellett, mert első meccsét Argentína ellen elbukta, és a 66. percben jött is az egyenlítés.

(Photo by Miguel Schincariol/Getty Images)

Meglehetősen balhés gól volt, elsőre ugyanis úgy tűnt, Luis Suarez ügyesen megelőzte volt barcás klubtársát, Arturo Vidalt, a visszajátszások viszont megmutatták, előbbi utóbbi lábát rúgta telibe, aki emiatt saját kapujába talált. Egyértelmű szabálytalanság volt, de a bíró és a videóbíró is megadta a gólt, a játékvezetővel meg sem nézették, hogy ment be a labda. Végképp röhejes, hogy hivatalosan Vidal öngóljaként került a jegyzőkönyvbe a találat.

Argentína egy 1-1 és egy 1-0 után ismét 1-0-ra győzött a későbbi meccsen. Paraguay ellenállását már a 10. percben sikerült megtörni, Angel Di Maria szép labdával találta meg Papu Gomezt a tizenhatoson belül, aki ügyesen alábökött annak a hosszú sarok felé.

Hiába volt hátra közel egy teljes mérkőzésnyi idő, egy veszélyes Messi-szabadrúgáson és egy veszélytelenebb távoli lövésén kívül nem sok történt. Paraguay a kaput nem igazán fenyegette. A három ponttal Argentína nem csak vezeti a csoportot, de összesen hét szerzett pontjával már biztos negyeddöntős is.

A Copán most egy nap szünet jön, de az Uruguay-meccset kedden 16:30-tól, Messiéket 18:30-tól felvételről megnézhetik az ARENA4-en.