Bayer Leverkusen: 44 és rekord

Ismét nem kapott ki, megdöntötte a Juventus csúcsát a Bundesliga újdonsült bajnoka.

A Leverkusen csütörtök este Londonban játszott, az Európa Ligában, negyeddöntő-visszavágón, amit 2-0-ás előnyről kezdett. Xabi Alonso csapata korán hátrányba került, és még a 89. percben is vesztésre állt, ami a továbbjutását ugyan nem veszélyeztette, de a szezonbeli veretlenségét igen. Jött viszont Jeremie Frimpong, akinek lövése megpattant egy védőn, és a hálóban kötött ki. Erősen öngólgyanús volt a dolog, mert a labda mintha mellé tartott volna a hátvéd segítsége nélkül, ám a találatot a vendégek támadójának írták be. Ez persze mindegy is, a vége 1–1 lett, a Leverkusen 3–1-es összesítéssel továbbjutott, és megtartotta veretlenségét.

Ami most már 44 meccset számlál, vagyis megdöntötte a Juventus 2011–12-es szezonban feljegyzett 43-as csúcsát.

A Leverkusen vasárnap a Bundesligában játszik legközelebb, 17:30-tól adjuk az ARENA4-en és a NET4+-on a Dortmund–Leverkusen rangadót.