Ben Affleck tényleg túl helyes ahhoz, hogy elítéltet játsszon?

2000-ben jött ki Ben Affleck Hulla, hó, teli zsák című filmje, amelyben egy szabadulására készülő elítéltet alakít. Rudy Duncan mindössze arra vágyik, hogy hazamehessen a családjához (meg egy bögre forró csokira), nem úgy cellatársa, Nick. Ő egy gyönyörű nővel levelezik (Ashley, akit Charlize Theron játszik), akivel ugyan még sosem látták egymást, de már nagyon várják a találkozást. Csakhogy börtönlázadás tör ki, Nick (James Frain) pedig meghal, miközben Rudyt védi. Aki úgy dönt, felveszi barátja személyazonosságát, és közelebbről is megismerkedik Ashley-vel.

Ez finoman szólva is megkérdőjelezhető döntés, már csak azért is, mert Ashleyről például kiderül, hogy a testvérének van egy bűnbandája, és nem hagy más lehetőséget, mint hogy Rudy részt vegyen velük egy kaszinó kirablásában. A néhai Nick ugyanis elég alapos ismeretekkel rendelkezett arról, hogy milyen is egy kaszinó belülről, és hogyan lehet minél több pénzt kiszedni belőle.

Ezt az ezredforduló körül megjelent filmet annak idején nem szerette a kritika, és valószínűleg ezzel összefüggésben a közönség sem: 42 millió dollárba került leforgatni, de csak 32,2-t hozott vissza a költségekből. John Frankenheimer rendezte, Charlize Theron, mint utóbb nyilatkozta, gyakorlatilag emiatt vállalta el a szerepet – egyébként ez volt a rendező utolsó filmje. Az eddig említetteken kívül Gary Sinise alakít benne Elszánt Bűnöző Fivért, Denny Trejo és Donal Logue pedig kemény alakokat. Egyszóval a szereplőválasztás alapján is sikeresnek kellett volna lennie ennek a filmnek. De közrejátszott a nézői ellenszenvben (korabeli források szerint) az is, hogy a helyes arcú Afflecket nem látta hiteles rosszfiúnak a nézők egy része.

Akárhogy is, a fogadtatás nem vette el Affleck kedvét attól, hogy akciódús filmekben vállaljon szerepeket. A következő évben jött ki a Pearl Harbor, 2003-ban pedig a Daredevil – A fenegyerek és A felejtés bére. Előbbi kettő forgatása alatt barátkoztak össze Jennifer Garner színésznővel, igaz, akkor még a színész Jennifer Lopez énekesnővel járt jegyben. Csakhogy ők 2004 januárjában szakítottak, ugyanazon év augusztusában pedig Affleck és Garner kapcsolata elkezdett komolyabbra fordulni.

2005-ben kötöttek házasságot, családjuk az évek során három gyerekkel bővült. Affleck szakmai életében a gyengébben teljesítő filmek évei után jöttek a jobbak, 2006-ban színészi játékát ismerték el a Hollywoodland című filmben George Reeves megformálásáért, az utána következő időszakban pedig rendezőként halmozott sikereket; a 2012-es Argo-akció három Oscar-díjat is kapott. A közvélemény hozzáállása is megváltozott: színészi játékát általában méltatták akkor is, ha a filmjét éppen nem szerették.

Magánélete kétségkívül fordulatos volt: családjában visszatérő probléma az alkoholizmus, amivel ő is küzd. Jennifer Garner ebben végig támogatta, noha kapcsolatuk 2015-ben véget ért, 2017-ben pedig hivatalosan is elváltak. Legutóbb 2019-ben esett vissza, amiről utóbb úgy nyilatkozott, nagyon kellemetlen neki, főleg a tudat, hogy a gyerekei láthatják a róla egy utcán készült videót, amin láthatóan ittas. De most már kerüli, hogy a témáról nyilvánosan beszéljen, és más ismert embereknek is azt javasolja, ne hagyják, hogy csak ezzel azonosítsák őket.

Magánélete azóta rendeződött: józan életet él, és húsz évvel az első találkozásuk után, 2021-ben ismét randevúzni kezdett Jennifer Lopezzel, 2022-ben pedig összeházasodtak.

Tényleg túl helyes (volt) Ben Affleck a keménykedéshez? Nézze meg a Hulla, hó, teli zsákot szeptember 4-én, 21:50-kor a FILM4-en, és döntse el!