Világra szóló transzfereket nem, érdekességeket azonban tartogatott a téli átigazolási időszak a Bundesligában. Nem meglepő módon a Bayern München költötte a legtöbbet az elmúlt hetekben, de a két játékosért kifizetett 34 millió euró Angliában lényegében aprópénznek számítana. Jókora változások történtek az Eintracht Frankfurtnál és az Union Berlinnél, a csapatok többségénél viszont kis túlzással minden maradt a régiben.
Három olyan csapatot tudunk mondani, melyeknél számottevő pénzmozgás történt januárban. Mi sem természetesebb, hogy közülük is a Bayern Münchennél apadt a leginkább a bankszámla, ami főleg egy játékosnak köszönhető – a bajorok ugyanis 30 millió euróért szerződtették a Galatasaray 23 éves, korábbi utánpótlás-válogatott francia jobbhátvédjét, Sacha Boeyt. Emellett két komoly kölcsönügyletet is elkönyvelhettek: a Tottenhamtől a 49-szeres angol válogatott védő, Eric Dier, a Granadától pedig a spanyol nemzeti együttesben tavaly debütáló szélső, Bryan Zaragoza érkezett. Utóbbiért még így is ki kellett perkálnia a Bayernnek 4 millió eurót.
Meglepően aktív volt az Eintracht Frankfurt. Az évet remekül kezdő hesseniek öt új futballistával igyekeztek erősíteni a gárdát. Az Angers mindössze 18 éves tehetségéért, Jean-Mattéo Bahoyáért 8 millió eurót sem sajnáltak kifizetni, míg a Nürnbergtől szerződtetett Nathaniel Brown 3 millió, a PSG-től kölcsönvett Hugo Ekitiké pedig egyelőre 3 és fél millió euróba került.
Nagy fogásnak tűnik további két, kölcsönben érkező játékos megkaparintása: Donny van de Beeket a Manchester Unitedtől, Sasa Kalajdzicot a Wolverhamptontól hozták el.
Megkockáztatjuk, hogy a télen talán az Eintracht erősödött a legjobban, így Dino Toppmöller gárdája akár a BL-indulásért is harcban lehet a folytatásban.
Ami a többi élcsapatot illeti, a többségnél nem volt igazán nagy mozgás. A listavezető Bayer Leverkusenhez a 31 éves spanyol csatár, Borja Iglesias érkezett kölcsönbe a Betistől, Nadiem Amiri viszont a tavaszi idényre Mainzba költözött.
A VfB Stuttgart is elhozott a következő hónapokra egy neves futballistát a Neckar partjára, méghozzá a Brighton középpályását, Mahmoud Dahoudot, de ezzel le is zárta az erősítések sorát.
A Borussia Dortmundnál egy eurócentet sem áldoztak a téli transzferidőszakra, sőt enyhe pozitív szaldóval zártak: Jadon Sanchót és Ian Maatsent ugyanis ingyen vették kölcsön a Manchester Unitedtől és a Chelsea-től, miközben Giovanni Reynáért 1 millió eurót kasszíroztak, őt a Nottingham vitte el a szezon második felére. Előbbi két játékos komoly erősítésnek tűnik a fekete-sárgák számára, akik így remek üzletet csináltak.
Talán nem annyira meglepő az sem, hogy ebből az elit társaságból – a Bayernt leszámítva – az RB Leipzignél nyúltak a legmélyebben a zsebükbe az illetékesek: a Napoli északmacedón támadó középpályásáért, Eljif Elmasért 24 millió eurót szurkoltak le. Meg kell azonban jegyezni, hogy néhány, korábban kulcsembernek számító játékos elhagyta a szászokat: Emil Forsberg már a New York Red Bulls futballistája, Timo Werner pedig a Tottenhamhez ment kölcsönbe.
Az európai kupákban érdekelt klubok közül még a Freiburg lehet érdekes, amely amellett, hogy 1 millió euróért megszerezte a Paderborntól a koszovói válogatott Florent Musliját, a tavaszra kölcsönvette a Hoffenheimtől Szalai Attilát. Bár a magyar védő debütálása nem sikerült a legfényesebbre, bízunk benne, hogy a játékos rendszeresen a pályán lehet majd a következő hónapokban, és formába lendül az Európa-bajnokság előtt.
Aktivitás szempontjából kiemelhetjük még az Union Berlint és a Werder Brement. A fővárosiak közel 5 millió eurót áldoztak a PSV szélsőjére, Yorbe Vertessenre, de a csatár Chris Bedia is megért nekik 2 millót – az elefántcsontparti futballista a Bolla Bendegúzt is foglalkoztató svájci Servette-től igazolt Schäfer Andrásékhoz. Nem hangzik rosszul Kevin Vogt szerződtetése sem, a rutinos védő nem publikus összegért, egyes hírek szerint szintén 2 millió euróért érkezett a Hoffenheimtól.
A brémaiak az argentin Julián Malatinivel (a Defensa y Justicia együttesétől jött, 2 millió euróért), a francia Skelly Alveróval (Lyon) és a Manchester United fiatal tehetségével, Isak Hansen-Aarøennel újítottak.
Speciális helyzetben volt az 1. FC Köln, amelyet a Nemzetközi Sportdöntőbíróság döntése értelmében két transzferperiódusból is kizártak a szlovén Jaka Cuber Potocnik szerződtetése körüli viták miatt. A kölniekkel együtt egyébként hat olyan csapat volt, ahol semmilyen pénzmozgás nem történt a télen a piacon.
Egyértelmű, hogy nem ez volt minden idők legizgalmasabb átigazolási időszaka a Bundesligában, de az izgalmak ettől függetlenül biztosra mondhatók, hiszen a szezon java még hátravan – a Network4 sportcsatornáin és streamingplatformján.
A Bundesliga-csapatok költései és bevételei a téli átigazolási időszakban
BAYERN MÜNCHEN
Kiadás: 34 millió euró
Bevétel: 0 euró
BORUSSIA DORTMUND
Kiadás: 0 euró
Bevétel: 1 millió euró
RB LEIPZIG
Kiadás: 24 millió euró
Bevétel: 3 millió euró
UNION BERLIN
Kiadás: 6,75 millió euró
Bevétel: 5 millió euró
FREIBURG
Kiadás: 1 millió euró
Bevétel: 0 euró
BAYER LEVERKUSEN
Kiadás: 1 millió euró
Bevétel: 1 millió euró
EINTRACHT FRANKFURT
Kiadás: 14,5 millió euró
Bevétel: 500 ezer euró
WOLFSBURG
Kiadás: 2 millió euró
Bevétel: 0 euró
MAINZ
Kiadás: 1 millió euró
Bevétel: 0 euró
BORUSSIA MÖNCHENGLADBACH
Kiadás: 0 euró
Bevétel: 0 euró
1.FC KÖLN (kizárva az átigazolásból)
Kiadás: 0 euró
Bevétel: 0 euró
HOFFENHEIM
Kiadás: 0 euró
Bevétel: 0 euró
WERDER BREMEN
Kiadás: 2,5 millió euró
Bevétel: 0 euró
BOCHUM
Kiadás: 0 euró
Bevétel: 0 euró
AUGSBURG
Kiadás: 0 euró
Bevétel: 0 euró
VFB STUTTGART
Kiadás: 0 euró
Bevétel: 750 ezer euró
HEIDENHEIM
Kiadás: 0 euró
Bevétel: 0 euró
DARMSTADT
Kiadás: 0 euró
Bevétel: 125 ezer euró