Büntetődráma az argentin-ecuadorin

Argentína Ecuadorral találkozott a nyolc között a Copa Americán, a torna egyenes kieséses szakaszának első mérkőzésén. Természetesen a Copa- és vb-címvédő argentinok voltak a favoritok, három győzelemmel, 5–0-ás gólkülönbséggel ment tovább a csoportból.

Argentína jó kezdés után erősen visszaesett, valahogyan 10 perc után egyre pontatlanabbá vált a csapat hátsó kétharmada, jöttek is az ecuadori helyzetek. A chelsea-s Moises Caicedo elől még sikerült hazapöckölni a labdát, de Sarmiento már az ötös sarkáról lőhetett, Emiliano Martinez kapus lábbal védett, majd a kipattanót a körívről Paez bombázta fölé.

25 perc után tértek nagyjából magukhoz az argentinok, Enzo Fernandez fejelt szépen, de egy méterrel mellé, majd egy kontrából ziccerbe került, ám a védőt találta telibe. Szöglet lett, Messi ívelte be jobbról, ballal, a rövidre, ahol Mac Allister megcsúsztatta, a hosszún pedig tök üresen érkezett a középhátvéd, Lisandro Martinez, és a kvázi üres kapuba bólintott, Dominguez kapus már csak bő egy méterrel a vonal mögül tudta kikotorni a labdát. Bár elsőre is egyértelmű gól volt, úgy tűnik, nincs gólkamera a Copán, mert a bíró csak a partjelző mutogatására adta meg a teljesen egyértelmű gólt, 1–0.

A szünetig még eltört egy labdát Enzo Fernandez ziccerben, így maradt az állás a pihenőre.

A második félidő első negyedórája jobbára rugdosódással telt, majd jött gyors egymásutánban három ecuadori szöglet, amiből a harmadiknál egy megcsúsztatott labda De Paul alkarjára pattant. A bíró azonnal büntetőt ítélt, és ugyan a középpályás keze a válla közelében volt, eléggé a testéhez szorítva, ez sem a játékvezetőt, sem a videóbírót nem érdekelte. Kéz volt, az biztos, vagyis a tizenegyes ült. Valencia állt a labda mögé, Martinez elment balra, a csatár viszont a jobb kapufára gurította a labdát. Maradt az 1–0.

Enner Valencia a kapufára gurítja a büntetőt (Photo by Buda Mendes/Getty Images)

A folytatásban gyorsan akadt még egy Messi-lövés, jobbal, épp a kapus kezébe, aztán húsz percen át mezőnyjátékkal és a már látott rugdosódással telt a játék. Öt perc hosszabbítást jelzett a bíró, ami új lendületet adhatott a már eléggé elkedvetlenedettnek tűnő ecuadoriaknak.

A 91. percben Rodriguez ívelt középre jobbról, a csereként beállt Yeboah a tizenegyesponton megcsúsztatta a labdát, ami a jobb alsóban kötött ki, 1–1. Ez volt az első gól, amit Argentína kapott ezen a Copán, négy teljes meccsnyi játékidőt és egy percet kellett várni rá. 1–1 lett a végeredmény is.

A torna szabályainak megfelelően azonnal jöhettek a tizenegyesek, kétszer 15 perces hosszabbítás csak a döntőben lehet.

Messi elpanenkázza (Photo by Logan Riely/Getty Images)

Argentína kezdte a rúgásokat, ahogy mindig, Messi állt oda elsőként: és a lécre panenkázta a labdát. A kapus elment, esélye sem lett volna, ám túl sok erőt tett bele a csapatkapitány. Kapusa, Martinez viszont gyorsan kisegítette, kifogta az első ecuadori, Mena lövését.

Aztán:

• Julian Alvarez beverte a második argentin tizenegyest, Martinez megfogta a második ecuadori büntetőt is, Mindáét;
  • Mac Allister is biztos volt az argentinoktól, Yeboah is, Ecuadortól;
  • a büntetőspecialista, a szétlövésre becserélt Montiel ezúttal sem hibázott, ahogy Caicedo sem a másik oldalról, bár Martinez hozzáért a labdához.

Az utolsó 20 percre bejött középhátvéd, Nicolas Otamendi állt oda az ötödik, utolsó argentin tizenegyeshez, a lábában volt a továbbjutás: ő sem rontott, a jobb alsóba lőtt, 4–2, a világbajnok bejutott a Copa elődöntőjébe. Messi ugyan kihagyta a büntetőjét, ám másik négy csapattársa és kapusa kisegítette: mezőnyjátékosai mind berúgták, Martinez kettőt fogott.

A hős (Photo by Buda Mendes/Getty Images)

Szerda hajnalban Argentína Venezuelával, vagy Kanadával játszik majd – a második negyeddöntő szombat hajnal 3-kor jön –, a Network4-en élőben adjuk, ahogy majd az elődöntőket is, és adtuk az argentin–ecuadorit is, amit a NET4+-on már vissza is nézhet.