Catherine Bell modellkedett Japánban, volt masszőr is, de talán mégis a színészkedés megy neki a legjobban

Catherine Bell életútja annyira kalandos, hogy olyan, mintha rengeteg egymást követő véletlen sora lenne. A szülei nem is ugyanabból az országból származnak: az apja skót, aki egy olajcégnek dolgozott Iránban, az anyja iráni, aki pedig ápolónőnek tanult Londonban. Sajnos kapcsolatuk nem volt hosszú életű, lányuk két éves korában elváltak, ezután Bell az anyja családjával maradt, akikkel az Egyesült Államokba költözött.

Izgalmas gyerekkora volt: otthon perzsául beszéltek, de a san fernandói kamaszokkal gördeszkázva és focizva természetesen az angolt használta. A nagyszülei muszlimok voltak, de ő elmélyült a katolicizmusban, sőt, tinikorában egy baptista nyári táborba is elengedték. Végül a szcientológia nevű szekta mellett döntött, a kétezres években számtalan eseményükhöz és törekvésükhöz adta az arcát (2005-ben igyekezett népszerűsíteni a kiállításukat, amely azt híreszteli, hogy a pszichiátria embereket öl), a közösségnek a mai napig aktív tagja.

Gyógyítani vagy kutatni készült, már egyetemre járt, amikor lehetőséget kapott, hogy Japánban modellkedjen, ahol nagyon kapósak voltak az amerikai lányok, ő pedig már annak számított, és annak is nézett ki. Amikor a szerződése lejárt, úgy döntött, nem megy vissza az egyetemre, hanem színésznőként próbál meg érvényesülni. Beiratkozott egy színiiskolába, de nem ennek köszönheti első szöveges (pár mondatos) szerepét, hanem annak, hogy közben masszőrként is dolgozott, és többek közt Peter Gabriel is megfordult a kezei között. Vagy alatt. Mindenesetre ő vitte be a Sugar and Spice című sorozatba, 1990-ben – az első komolyan vehető szerepére még négy évet kellett várnia.

Mondjuk az is egy Dolph Lundgren-film volt, a Dzsungelháború, amelynek forgatásán amőbiázist kapott, csakúgy, mint szereplőtársa, Trevor Goddard. Ezen a közös alapon jól összebarátkoztak, a következő évben a JAG – Becsületbeli ügyekben már szerelmeseket is játszottak, majd amikor az NBC elkaszálta a sorozatot, a CBS pedig átvette, már ő is kapott benne egy karaktert (Sarah MacKenzie katonai ügyész). Ezután jött egy másik katonás sorozat (Army Wives), majd 2008-ban megjelent A bűbájos című Hallmark-tévéfilm, amelynek főszerepét, a jó boszorkány Cassie Nightingale-t játszotta. A film nagy siker lett, nemcsak folytatások készültek hozzá, hanem egy külön sorozat is, a Parányi varázslat. (A MAX4 műsorán megtalálja.)

Első férjével, Adam Beasonnel a Jól áll neki a halál forgatásán találkoztak, 1992-ben: Beason produkciós asszisztens volt, Bell pedig Isabella Rossellini testdublőre. Két év után házasodtak össze, két gyerekük lett, és kétségtelenül elváltak 2011-ben. Aztán összeköltözött Brooke Daniellsszel, aki a Wikipedia szerint ugyancsak aktív szcientológus, viszont a honlapja szerint – egyébként fotózással foglalkozik – hívő keresztény, férjezett, és neki is van két gyereke. Mivel egyikük sem szokott nyilatkozni a magánéletéről, ez a szál teljesen rejtélyes.

Mindenesetre Bell elég sok mindennel foglalkozott már: a színészet és a modellkedés mellett ékszert is tervez (bár mintha ez a dolog elhalt volna, mert a vállalkozását népszerűsítő oldalai régen frissültek, vagy éppen nem is működnek). Kozmetikumokat is forgalmaz, a korszellemhez híven: maximális fiatalodást ígér, mindenféle méreganyagok nélkül. Még az is lehet, hogy igaz. A wellness-bizniszbe mindenesetre egy Youtube-csatornát is beiktatott.

Parányi varázslat – minden hétvégén, a MAX4-en!