Copa-döntőt ér az újabb szűk brazil győzelem

A második Copa Americán egymás után, zsinórban negyedszer játszott Brazília Peruval, és negyedszer is a brazilok nyertek. Magyar idő szerint kedd hajnalban az első elődöntőre jöttek össze a nézők nélküli riói Nilton Santos Olimpiai Stadionban a csapatok. Ahogy eddigi meccseiken, így ezúttal is a hazai válogatott támadott, az első félidőben kapusuk, Alisson igazából képernyőre sem került.

Felborult a pálya, ahogy szokták mondani, a perui Gallese volt a mezőny legjobbja a szünetig. Tényleg nagyokat védett, többek között Casemiro távoli és Neymar nagyon közeli lövését. A 35. percig bírta, amikor Neymar kis szerencsével befűzött három védőt, majd tökéletesen tette vissza a labdát az érkező Paquetának. A Lyon középpályása nem hibázott, ballal a kapuba vágta a labdát, 1-0.

Neymar a gólszerzőt ünnepli (Photo by Miguel Schincariol/Getty Images)

A szünetig még tartott a hazai nyomás, az után viszont jó időre teljesen eltűnt. Perunak akadtak helyzetei, kis szerencsével egyenlíthetett volna, de vagy Alisson volt a helyén, vagy megoldották a csatárok, és nem találtak kaput. Brazília összességében magabiztosan került sorozatban másodszor döntőbe a Copán.

A meccs embere újra a Paquetá lett, akinek gólját újra Neymar készítette elő, bár az előző, Chile elleni negyeddöntőben az utolsó passzt az ellenféltől kapta a 23 éves középpályás. Akkor jobbal, most ballal lőtte a győztes gólt. (Nehéz megérteni, miért nem kellett ez az ember a Milannak, és küldték Franciaországba mindössze másfél szezon után.)

Brazília jó pár nap pihenőt kap a tornán, várja a szombati – magyar idő szerint vasárnap hajnali – döntőben az Argentína-Kolumbia győztesét.

A második elődöntőt is élőben adja az ARENA4, a közvetítés szerda hajnal 3-kor kezdődik.