Elliot Page már Ellenként is tabukat döntögetett

Elliot Page-ről természetesen a legtöbb embernek az jut eszébe, hogy transznemű, és erről kifejezetten sokat is beszél. Page még 2021-ben egy Instagram-posztban definiálta magát transzként, hogy aztán nem sokkal később a Time magazin címlapsztorijában ossza meg történetét, avassa be az olvasókat démonaival való harcába. Önmegismerése-és elfogadása, személyes identitásának megtalálása a nyilvánosság előtt kezdődött, és részben zajlott is; 2014-ben, még az X-Men-filmek szereplőjeként leszbikusként azonosította magát, hogy aztán egyre mélyebbre ássa magát az LMBTQ-aktivizmus világába.

fotó: Cindy Ord/Getty Images

Szögezzük le gyorsan, Page története klasszikus privilegizált emberi történet, hiszen Hollywood minden hibája ellenére is egy hagyományosan nagyon elfogadó közeg, ha különféle nemi identitásokról van szó, ezért Page-nek is maximum fanyar kommentekkel kellett szembenéznie mind a két coming outja idején Ellen Page-ként és Elliot Page-ként is (kezelései után hivatalosan is Elliot lett). Ezt be is ismeri általában, amikor a reakciókról kérdezik interjúiban, hozzátéve, hogy környezetétől csupa támogatást kapott útja során, közben hírnevét próbálja arra is használni, hogy felhívja a figyelmet a nála kevésbé szerencsés körülmények közt élő sorstársai nehézségeire.

Mint mondta, ő maga mindig fiúnak érezte magát, és visszanézve már bizonyára sokatmondó, hogy 9 évesen megkérdezte édesanyját, lehet-e majd egyszer fiú. Érthető módon persze nem siették el a dolgot, hiszen az ilyen dolgokkal általában felnőttként szokás tisztába kerülni, azóta viszont Page annak ellenére, hogy sikeres forgatókönyvíró, természetesen már inkább egyfajta ikonként ismert: a történetéből tömegesen inspirálódhatnak azok az emberek, akik általában a környezetüktől való félelem miatt nem mernek megnyílni.

fotó: Jemal Countess/Getty Images for TIME 

Érdekesség, hogy a még mindig stabilan az élete részét képző színészkedés mellé saját bevallása szerint terápiás jelleggel érkezett az írás.  „Elmém nagy részét az egészségtelen, mérgező gondolkodás foglalta el, de az írással meglett az a tér, ahol szabadon áramolhat a tudatom” – mondta, hozzátéve, hogy a nagy terhet eltüntető átalakulása után is meg tudott maradni kedvenc tevékenységeként az írás. 

És hogy miért is beszélünk Elliot Page-ről azon túl, hogy érdekes? Azért, mert május 22-én és 24-én a FILM4-en lesz látható a 2007-es Juno. Ebben Page még Ellen Page-ként szerepel, később beismerte, hogy már itt is egyik kolléganőjével kavart, de ami sokkal érdekesebb, hogy az egykor különösen nagy hipsterkedvenc Michael Cerával közös film a maga módján épp olyan formabontó volt, mint amit Page azóta kommunikál: a Juno előtt ugyanis olyan sokan nem mertek arról őszintén beszélni, hogy mi történik, ha a látszólag teljesen életképtelen tinédzser lányunk terhes lesz, és úgy dönt, ő tényleg szeretne gyereket. A Juno meglepő természetességgel beszél egyszerre a terhesség árnyoldalairól és a fiatalok hülye döntéseiről, mindeközben amúgy általában elég vicces is. Ennek igazán elégnek kell lennie egy esti mozizáshoz!