Az elmúlt hónapokban érthető okokból a szokásosnál többet beszélünk róla, milyen skillek kellenek vagy nem kellenek egy jó elnöknek, úgyhogy tulajdonképpen a korszellemet szolgáljuk ki azzal, hogy jelezzük: vasárnap 22:40-től a csodálatos Hugh Jackman főszereplésével a TV4-en látható a 2018-as Így ne legyél elnök, ami a címéből fakadóan egy különösen elrontott amerikai elnökválasztás történetét meséli el.
Ha szereti a megtörtént esetek alapján készült filmeket, akkor is jól jár, ugyanis az Így ne legyél elnök ez a kategória: a történet szerint Ronald Reagan elnök kitöltötte a két ciklusát a Fehér Házban, így 1988-ban új elnöke lesz Amerikának. Az egyik legesélyesebb jelölt Gary Hart demokrata párti szenátor, a karizmatikus politikus különösen a fiatal választók körében népszerű.
Ám minden összeomlik, amikor kiderül, hogy házasságon kívüli viszonyt folytat. A média ráveti magát az ügyre, ami azzal fenyeget, hogy nemcsak a karrierjét, de magánéletét is tönkreteszi. A Hart-ügy mély és tartós hatást gyakorol az amerikai politikára, hiszen elindul a ma is látott korszak: a magánélet politikai témává tétele, a politikai bulvárrá változása.

A filmben Jackman mellett még fontos szerepet, a feleségéét játssza Vera Farmiga, aki amellett, hogy remek, sőt, Oscar-jelölt színésznő, kecsketenyésztésben is érdekelt, sőt, metálzenekara is van, tehát kijelenthetjük, hogy egészen érdekes figura a vásznon kívül is.
Ha nem tudna valamiért betelni a vasárnapi ajánlatunk nyújtotta politikai örömökkel, ajánlunk is még pár néha cinikus, máskor kifejezetten reménykeltő politikai drámát, amiket szintén igaz történet ihletett!
Az elnök emberei
Nem lehet kihagyni az 1976-os filmet nyilván egy ilyen felsorolásból. Robert Redford parádézik, a Watergate-botrány minden döbbenetét átélhetjük, miközben folyamatosan adagolják a feszült helyzetet, ami általában összeomlással fenyeget, miközben kicsit óda is ez az egész az újságírás hőskorához.
Charlie Wilson háborúja
Talán soha ennyire pontosan nem írták körbe a „ha népszerűtlen politikus vagy, indíts háborút” gondolatot, mint ebben a 2007-es filmben. Tom Hanks a címszereplő Charlie Wilson nagy produkcióját mutatta be. A demokrata texasi képviselő nagyot segített abban, hogy fokozza a CIA a szovjetek ellen Afganisztánban tett titkos erőfeszítéseit.
A király beszéde
A végére kicsit távolodjunk el az Egyesült Államoktól! A 2010-es film Colin Firth ki tudja, már hanyadik klasszikus szerepe. A király beszéde egy férfi története, aki VI. György brit királyként, II. Erzsébet királynő apjaként vonult be a világtörténelembe. A király borzalmas dadogása miatt nem érezte magát méltónak a pozícióra, hiszen nem tudott beszédeket sem mondani. A film ennek a leküzdését meséli el, hogy aztán megszülessen a más történelemkönyvekből is ismert lezárás.