Kissé félreérthető, mire is gondol valójában az Oscar-díjas színésznő. Arról van szó, hogy megítélése szerint a tartalom, mint kifejezés nem a megfelelő szó filmek és tévéműsorok leírására, és azt mutatja, hogy a stúdiók és a kreatívok mennyire eltávolodtak egymástól. Kár ezzel vitatkozni, szakmányban készülnek az egy kaptafára készített filmek és sorozatok, amiket az ember ledarál egy hétvége alatt.
„Ha azt hallom, hogy az emberek “tartalomról” beszélnek, úgy érzem magam, mint a töltelék a kanapé párnájában.” – mondta Thompson a Royal Television Society konferenciáján.
A színésznő, aki több mint öt évtizede van a szakmában a konferencián azt is részletezte, miért tartja ezt a szót ennyire sértőnek, a közönségnek magyarázva, hogy pontosan mire gondol azzal, hogy egyszerű tartalomként definiálja az alkotásokat.
A színésznő nem fél kimondani, amit gondol – mondjuk az ő karrierjével ezt szerencsére meg is teheti – Londonban a klímaváltozás elleni tüntetésen vett részt.
A 65 éves színésznő több ezer emberrel vett részt egy londoni demonstráción, sőt, nem csak részt vett, hanem vezette is a tüntetőket, amelynek célja az volt, hogy meggyőzze a politikusokat a természet és a klíma előtérbe helyezéséről. Több mint 350 jótékonysági szervezet, vállalkozás és közvetlen akciócsoport vett részt a Restore Nature Now felvonuláson.
Arra a kérdésre, hogy támogatja-e az ellentmondásos csoportot, amely narancssárga festékkel rongálta meg Stonehenge-et, a színésznő azt mondta: „Azt hiszem, mindenkit támogatok, aki harcol ebben a rendkívüli harcban. Nem vehetünk ki több olajat a földből. Úgy értem, erről sok vita van. És tudom, hogy sok nagyon bonyolult gazdasági érv van ezzel kapcsolatban.”
A színésznő a Sky Newsnak elmondta, hogy az Egyesült Királyság a világ egyik legjobban kiaknázott országa, és hozzátette: „Ez a mi országunk, a mi közös dolgaink, és szükségünk van rájuk a túléléshez. Már régen átléptük a fordulópontot, és ha nem cselekszünk, nem fogjuk tudni megvédeni a vadvilágot, ezért tényleg foglalkoznunk kell az intenzív mezőgazdasággal.”
Annak ellenére, hogy Emma nyíltan kiáll a klímavédelem mellett, a színésznőt korábban képmutatással vádolták, mert szeret első osztályon repülni. A baloldali színésznőt 2019-ben látták New Yorkba repülni, alig néhány nappal azután, hogy támogatta a Londonban káoszt okozó klímatüntetéseket. Kérdés, mivel tudott volna Európából Amerikába menni, ha nem repülővel?
A nyiltan baloldali színészre azért akadtak ki az emberek, mert korábban azt nyilatkozta, hogy mindenkinek kevesebbet kéne repülnie. A British Airways New Yorkba tartó első osztályú járata 18 000 fontba kerül, és az első osztályon minden egyes utas közel két tonna szén-dioxidot termel, ami az éghajlatváltozás fő okozója. A jól értesült utazók szerint a multimilliomos aktivista Laurent-Perrier pezsgőt ivott és marhahús carpacciót evett – annak ellenére, hogy a szarvasmarhatartás is nagyban hozzájárul az üvegházhatású gázok kibocsátásához.
Ez elég álszentnek tűnhet, hisz korábban is felszólította az embereket, hogy a bolygó megóvása érdekében fogyasszanak kevesebb húst. A felvonuláson Taylor Swift magánrepülős útjairól kérdezték, amelyet a szén-dioxid-kibocsátás miatt kritizáltak. A színésznő így válaszolt: „Ez az ő lelkiismeretére van bízva”.
Nem ez az első alkalom, amikor úgy tűnik, Thompson bort iszik és vizet prédikál, a 60. születésnapi bulijáról 8600 kilométert repült, hogy részt vegyen a 2019-es húsvéti hétvégén tartott tüntetéseken. Ezt akkor azzal magyarázta, hogy ez „sajnálatos áldozat volt a bolygó megmentéséért folytatott nagyobb harcunkban”.
Ha mindezek ellenére, vagy pont ezért szívesen nézne egy filmet, akkor a Szerelem második látásra legyen az, Emma Thompsonnal és Dustin Hoffmannal vasárnap 20:00-tól a TV4-en. Ebben a Hoffmann alakította Harvey Shine reklámdalokat ír a televíziónak, ami nem áll összhangban azzal az álmával, hogy jazz-zongorista és zeneszerző legyen. Munkahelyi helyzete nem túl stabil, amikor Londonba utazik, hogy részt vegyen lánya, Susan esküvőjén. A londoni Heathrow repülőtérre érkezve találkozik Kate Walkerrel, egy egyedülálló londoni nővel, aki a terminálokon áthaladó utasok statisztikáit gyűjti. Fáradtan és a szállodájába igyekezve Harvey durván elutasítja a nőt, amikor az a felméréssel közeledik hozzá.