Fölényes sikerével Kolumbia, és gyakorlatilag Brazília is továbbjutott

A C-csoport küzdelmeivel folytatódott a labdarúgó Copa America második fordulója, a Kolumbia-Costa Rica és Brazília-Paraguay találkozókat már visszanézheti a NET4+ felületén.

Paraguay 2-1-es legyőzése után Costa Rica sem okzott problémát Kolumbiának, amely ezúttal még nagyobb arányban nyert, három gólt is berámolt ellenfele kapujába. Az első félidőben a liverpooli Luis Diaz köszönt be büntetőtől, majd a szünet után még jobban beindult a henger. Jhon Arias szögletét követően Davinson Sanchez ugrott a legmagasabbra és bólintott a hálóba, hogy aztán az előző meccsen két gólpasszt kiosztó James Rodriguez Jhon Cordobát hozza kihagyhatatlan helyzetbe.

Ezzel Kolumbia már hatpontos, és vezeti négyesét, így negyeddöntőbe jutása biztossá vált, egyedül annyi a kérdés, hogy az első, vagy a második helyen – ez majd az utolsó körben, a Brazília elleni csoportrangadón dől el.

Kolumbia a harmadik csapat, amely biztosította helyét a legjobb nyolc között, Argentína és Venezuela után. Nem mellesleg Néstor Lorenzo válogatottja már 25 meccse nem kapott ki, ez pillanatnyilag a leghosszabb veretlenségi sorozat a világon.

A nyitányon meglepetésre nem bírt Brazília Costa Ricával, gólnélküli döntetlennel és egy ponttal kellett beérje, szombatra azonban már a brazil számítások is bejöttek.

Ehhez még az is belefért, hogy a 31. percben, 0-0-nál Lucas Paqueta tizenegyest hibázzon, ugyanis utána tíz perc alatt három gólt is berámolt a Selecao Paraguay-nak, Vinícius Junior duplázott és Sávio eredményes volt.

A második félidő elején Omar Alderete bár szépített, a háromgólos különbség hamar visszaállt, Paqueta második nekifutásra már értékesítette büntetőjét, a 4-1 pedig megmaradt a lefújásig.

A brazilok ezzel négy ponttal állnak a csoport második helyén, így amennyiben Kolumbiát legyőzik, elsőként mennek a nyolc közé. Továbbjutásuk csak akkor forog kockán, ha kikapnak, miközben Costa Rica legyőzi Paraguay-t, és jobb lesz gólkülönbsége a brazilokénál – erre túl sok sansz nincs, Viniciuséké jelenleg +3-as, szemben a -3-assal.

Vasárnap éjszaka sem állunk meg, 2.00-tól Argentína-Peru az ARENA4-en és a NET4+-on, illetve Kanada-Chile a neten.