Három gólt is elvett a VAR, Németország a második negyeddöntős

Dániával találkozott a labdarúgó Európa-bajnokság legjobb 16 csapata között a magyar válogatott csoportjából elsőként továbbjutó Németország, amely az olaszokat kiejtő Svájchoz hasonlóan 2-0-s győzelemmel jutott a negyeddöntőbe.

Intenzíven indította a mérkőzést a német csapat, a negyedik percben már meg is szerezte az első, videóbíró által érvénytelenített gólt, de még 0-0 volt, amikor idő előtt pihenőre kellett vonuljanak a játékosok – az ítéletidő miatt közel félórára félbeszakadt az összecsapás. Szerencsére nem érződött meg a meccs iramán a váratlan szünet, viszont az igazi izgalmak csak a második félidőben jöttek.

A 48. percben Joachim Andersen – látszólag – megszerezte a vezetést a dánoknak – sokáig nem örülhetett, a videóbíró les miatt elvette, a szó szoros értelmében millimétereken múlott. Öt percre rá már Andersen volt a bűnbak, egy szerencsétlen kezezéssel büntetőt hozott össze a hazaiaknak, amit Kai Havertz be is vágott.

A hajrára fordulva Jamal Musiala duplázta meg az előnyt, majd a hosszabbításban Florian Wirtz közel járt a harmadikhoz, azonban ő is lesállásról volt eredményes.

A Julian Nagelsmann vezette Nationalelf így nyolc évet követően, a 2016-os Eb óta először ismét ott van a legjobb nyolc között egy nagy tornán, a negyeddöntőben Spanyolország vagy Georgia vár rá.