Hét gól két meccsen a Copán, Peru össszekapta magát

A B csoport meccseivel folytatódott a Copa America magyar idő szerint hétfő hajnalban. Venezuela és Ecuador szórakoztató 2-2-t játszott, előbbi válogatott kétszer egyenlített.

Ayrton Preciado a szünet előtt hat perccel szerzett vezetést, szünet után hat perccel Edson Castillo remek fejessel válaszolt, 1-1 volt az állás. Gonzalo Plata 20 perccel a vége előtt a torna szólójával ment végig a pálya majdnem kétharmadán, de első lövését még védte a kapus. A kipattanóból kapott aztán lesgyanús gólpasszt, amit már nem tudott elhibázni. A videósok szabályosnak látták a gólt, 1-2.

Az ecuadori győzelem biztosnak tűnt, de a 91. percben Ronald Hernandez maradt egészen szabadon, és védhetetlen fejest helyezett a bal alsóba egy hajszál pontos hosszú labdából, 2-2.

A második meccsen a két évvel ezelőtti döntős, Peru magához tért a braziloktól szenvedett 4-0-ás zakó után. Nem épp szépségdíjas góllal ugyan, de 2-1-regyőztek.

Sergio Pena a 17. percben szerzett vezetést Perunak, egy kipattanót vágott be kegyetlenül, 14 méterről. Kolumbia a szünet után kevéssel Miguel Borja jogosan befújt büntetőjével alakította 1-1-re a meccset, majd 10 perccel később jött Yerry Mina peches öngólja. Szöglet után valahogy az exbarcás középhátvédről pattant saját kapuja felé a labda, amit a kapus már csak a vonal mögül tudott visszahúzni a mezőnybe. A bíró és vélhetően a gólkamera észnél volt, azonnal megadták a találatot, 1-2.

Bár hosszabbítással együtt még félóra hátra volt, Kolumbia nem tudott reagálni, Peru győzött, és nagyot lépett a negyeddöntő felé.

Hétfőn a Copa folytatódik, rangadó jön, Uruguay Chile ellen este 11-kor játszik, majd hajnal kettőkor kezd Argentína Paraguay-jal. AzARENA4 mindkét meccset élőben közvetíti.