Hugh Grant itt maradt az előző évszázadokból

Az immáron 64 éves színészt bármikor elő lehet rántani, ha valaki kosztümös filmet akar forgatni. A kilencvenes évek elején-közepén különösen így volt, egy ideig úgy tűnt, hogy nem lehetett ilyen produkciót összehozni anélkül, hogy Hugh Grant szerepeljen benne. (Még akkor is, amikor 1995-ben lebukott egy Divine Brown nevű prostituálttal, és kanosszajárásba kellett kezdenie. De ez már a múlté, a világ – és talán exe is – megbocsátotta ezt a kis hibát neki.) De nézzük, mikben játszott angol akcentussal beszélő, többnyire nemesembert!

Grant eddigi második filmjében rögtön átvedlett, ugyanis 1987-ben szerepelt a Maurice című filmben, amely egy félig önéletrajzi regényből készült, és amely a szerző homoszexualitásáról szólt. Grant a főszereplő első szerelmét alakítja. Maurice-t James Wilby játszotta el.

fiatal, szerelmes

Grant harmadik filmjében, a spanyol Szél hátán című filmben Lord Byront alakította. És bár ezt a filmet nem nagyon játszották az Egyesült Államokban, azért figyelemreméltó, mert ennek révén találkozott Elizabeth Hurley-vel, aki Claire Clairmontot játszotta. Ők ketten ezt követően körülbelül 13 évig (többek között a Brown-fiaskó idején is ) egy párt alkottak.

költőként is megállja a helyét

Aztán jött 1989-es A Lady és az útonálló című tévéfilm, ami finoman szólva sem volt túl sikeres. Bármilyen szörnyű is volt ez, Grant nem az egyetlen színész volt, aki szenvedett tőle: Claire Bloom és Michael York is játszott benne, de vélhetően mindhárman megbánták, hogy elvállalták a szerepet.

a film, amit mindenki megbánt

Még le se vetette az angol lord hacukát, jött a 1991-es Impromptu. Ebben Grant Frédéric Chopint alakítja, Judy Davis pedig George Sand-ot. De Emma Thompson valahogy ellopja a show-t, egy nagyon szeleburdi hercegnő szerepében. A XIX. századi történetben a különc, férfiruhát hordó írónő szélvészként száguldja körbe Párizst, hogy aztán feldúljon néhány házasságot. Grant mint a nagy lengyel zeneszerző jelenik meg, hogy aztán Sand megpróbálja elcsábítani.

lengyelként is megállja a helyét

1993-ban Grant beugrott a Napok romjaiba is. Ez ismét Emma Thompsonhoz köti, de most már Anthony „minden szerepet elvállalok, ami fizet” Hopkinshoz is. Amiről nem is árulunk el többet, kapcsoljon szeptember 23-án este 22:10-kor a FILM4-re, és nézze meg!

Úgy látszik, minden évben kell egy beöltözős darab, így 1994-ben a Szirének című, az 1920-as évek Ausztráliájában játszódó, természetesen romantikus darabjába ugrott be. A filmben Elle Macpherson meztelenül úszkál más csajokkal, és vélhetően a szupermodell megjelenése a film legizgalmasabb része. Eközben Grant ideges papként igyekszik meggyőzni egy festőt (Sam Neill), hogy ne állítsa ki dekadens művét, miközben szép és alulöltözött nők szinte meztelenül keringenek körülöttük.

reverendában is jól festett

Neil 1995-ben ismét kapcsolatba került Grant-tel a Változások kora miatt. Ebben a filmben Robert Downey Jr. volt a főszereplő és Ian McKellen, aki II.Károlyként irányítja az országot, miközben Grantnek az a szerep jut, hogy hosszú parókában próbálja megakadályozni az ármánykodást és manipulációt.

sopánkodó nemes

Ez egy jó év volt Hugh Grant történelmi filmjei számára, mert szerepelt az Értelem és érzelemben is, ahol Kate Winslet, Alan Rickman és Emma Thompson végszavaztak neki. Az ismert történetben jól kell férjhez mennie két lánynak, hogy visszaküzdjék magukat apjuk halála után a megfelelő helyre a társadalmi ranglistán. Egyikük nem bízik az érzéseiben, másikuk viszont csak abban bízik.

Sok érzelem, kevesebb értelem

1995 csak a kezdete volt Hugh Grant filmes karrierjének, de ez volt az eddigi történelmi kosztümös szerepeinek a vége is. Az utolsó az 1917-ben játszódó Az angol, aki dombra ment fel és hegyről jött le című filmben volt. Ebben egy kis walesi település lakói megpróbálják elérni, hogy hegyük szerepeljen a térképeken, és amikor Grant mint térképész leminősíti a hegyüket. Nem is kell több a falusiaknak, mindent bevetnek, köztük a domborulatokban gazdag felszolgálólányt is.