Ide utazzon, ha társra vágyik!

Nehéz nem észrevenni, milyen sok film készül arról, hogy emberek életük egy szakaszában elutaznak valamilyen országba, hogy ott aztán jól szerelembe essenek, és boldogan éljenek, míg meg nem halnak. Ezen felbuzdulva megmutatjuk, hova utazzon, ha a filmes sablonok alapján keresne párt magának.

Érdekes módon csak néhány országot éreznek a filmkészítők elég romantikusnak ahhoz, hogy szakmányban készüljenek az ún. romantikus filmek, sőt a választás néha meglepő. Értjük, hogy a franciák ismerten élvezik a szerelmet és a kalandokat, az olaszokat csodás szeretőnek tartják, de ott vannak a skótok, akiknek legizgalmasabb tulajdonsága – legalábbis filmkészítői szemmel – hogy a férfiak szoknyát hordanak. De mi a helyzet a görög félistenekkel? Miért nem készülnek szerelmes filmek a brazilokról? Hol maradnak a vikingek leszármazottjai? Rejtély!

Ha rajong a borért

Utazzon Franciaországba. Nem kérdés, a château-k földjén minden kilométerkőnél akad egy szingli birtokos, aki csak arra vár, hogy egy kedves idegen szeme megakadjon rajta. Ugye ott van mindjárt a Bor, mámor, Provence – amelyben Russell Crowe örökségként kapott kúriájába tér vissza, hogy aztán eredeti szándékától eltérően ne eladja a családi birtokot, hanem felélessze azt. A dolog egyetlen hátránya, hogy nem árt bemagolni az alapfogalmakat, hogy ne érezze az ember azt, hogy a másik kínaiul beszél. A savstruktúra, hosszú lecsengés, animális jegyek, mindeféle gyümölcsök felsorolása – mindig működik, csak tudni kell, hogy az adott területen milyen borokat csinálnak. Nem lenne jó elrontani egy rossz mondattal a bimbózó barátságot!

Bor, mámor, Provence

Ha inkább enni szeret

Nem kérdés, hogy Olaszországba kell utazni. Nem is ragoznám ezt túl, teljesen egyértelmű, hogy a pizza, a pasták és az olívaolaj – és a jó borok – hazájában mindenkire vár egy sármos férfi, vagy egy delejes tekintetű nő. Az amore mio országában minden megeshet, és ugye a filmekben meg is esik. A lényeg, hogy 11 óra után ne kérjen capuccinót, eszébe se jusson ananászos pizzát vagy ami még nagyobb sértés ketchupot kérni a pizzához, mert nem hogy partnert nem fog találni, még ki is utasítják az országból. Mert van amivel az ember nem viccel.

A Napsütötte Toszkánát Frances Mayes írta, aki saját történetét vetette papírra, és született meg belőle a sikerfilm, melyben válása után Toszkánában vásárol villát Mayers, hogy azt felújítva kezdjen új életet. Természetesen egy római vakáció alatt megérkezik az életébe a szerelem is egy olasz képében,ami visszaadja hitét a férfiakban. Ha Olaszországot választja, biztos lehet benne, hogy a kiszemelt férfi úgy fog udvarolni, mint senki más, a tenyerén fogja hordozni, ha pedig nő az illető, mellette úgy fogja magát érezni, mintha ön lenne a világ legtökéletesebb férfija.

Napsütötte Toszkána

Ha a táj vonzza

Akkor irány Skócia, ahol a természetben biztos nem fog csalódni. Sőt, ha a whiskey kedvelője, duplán jól fog járni. Nincs mit magyarázni ezen, a zord időjárás, a hosszú séták a tengerparton, mind a szerelem ígéretével csábítanak. A bor és a pasta helyett jöhetnek az ódon kastélyok, lehet a tűz előtt melegedni, és hosszú beszélgetéseket folytatni. A Skócia, ahol rád találtam című filmben Jen New Yorkból ruccan át Skóciába, hogy ott azonnal megtalálja kedvenc íróját, sőt nem csak megtalálja, hanem azonnal romantikus kalandokba keveredik vele.

De a skót (és angol) tájak és a szerelem igazi szakértője Rosemunde Pilchner, aki úgy ismerte Skóciát, mint a tenyerét, és a Kagylókeresőkkel robbant be a köztudatba, és maradt máig ott. Ha valaki szép szerelmes filmet nézne, akkor keressen egy Pilchner művet. Szerencsére a Story4-en számos filmje nézhető! A skótokba ugyan nem szorult túl sok romantika, de ezt remekül ellensúlyozzák a mély érzelmek és a bensőséges kapcsolódások.

Skócia, ahol rád találtam

Ha izgalom kell a szerelem mellé…

akkor irány Spanyolország, a tapasok, a baszkok és a testes borok hazája. Az egyik alapmű a témában a 2008-as Vicky, Cristina, Barcelona, ahol két amerikai lány értelemszerűen Barcelonába érkezik nyaralni. Az életükbe berobban Juan Antonio, a festő, és minden nagyon, de nagyon megkeveredik, köszönhetően egy bolondos exnek, aki nem nézi jó szemmel a találkozást. A film erőssége a jó történet mellett, hogy Scarlett Johansson, Javier Bardem és b. neje, Penélope Cruz játszák a főszerepet. Kell ennél többet mondani? Valamiért a spanyol filmekben mindig van egy kis dráma, izgalom, és az nem az, hogy melyik étteremben lesz a legjobb a paella, hanem mély érzelmek miatt robbannak ki a feszültségek, melyek persze a filmek végére elsimulnak, hogy aztán a párok átadják magukat a szerelemnek.

Erős páros

Ha romantikus filmekre vágyik, akkor kattintson a STORY4-re, ahol az utazás és a szerelem kéz a kézben járnak! Április 21-én például az Olasz szerelem és a Skócia, ahol rátaláltam is láthatók, persze csak az Álomhajók után.