Ez az a hír, aminél teljesen jogos lenne a “hogy állunk a minekkel?” kérdés, amit rögtön a “és mégis, Skócián kívül ki érti a skót rappereket?” követne. McAvoy, akit az X-Men-filmekből, Az utolsó skót királyból vagy a Deadpool 2-ből is ismerhetünk, több pályatársához hasonlóan megpróbálkozott a rendezéssel, és első filmje témájául a Silibil N’ Brains nevű skót rapduó sztoriját választotta.
A duó tagjai (polgári nevükön Gavin Bain és Billy Boyd) a 90-es években Dundee városában álmodoztak Kaliforniáról, sikerről, csillogásról, és keseregtek naphosszat, hogy az akcentusuk miatt semmi esélyük nincs a befutásra, mert a rapben a szöveg az élvezeti érték legalább 90%-át teszi ki, ugyebár. Remek ötletük támadt: Silibil N’ Brains néven kaliforniai rapduónak adják ki magukat.
Engem az fogott meg a történetben, hogy kiválóan jelzi, milyen találékonyak is a skótok, még ha ebben az esetben nem is a legtisztább szándék vezérelte a főhősöket. Skóciában forgatjuk, skót stábbal, amihez ragaszkodtam – én is skót vagyok, ez a minimum.
Kitalálták maguknak a nem létező duó előtörténetét, Londonban mutatkoztak be a világnak azt vetítve, hogy Eminem haverjai, és lehengerlő magabiztossággal hazudták be magukat egy lemezcéghez és az MTV-hez is. A villámgyors felemelkedést aztán (ahogy lenni szokott) gyors bukás követte, de a történet népi hősökké avatta Gavin és Billyt, legalábbis Skóciában.
James McAvoyt Katherine Waterston és Jessica Chastain társaságában láthatják jövő héten: a FILM4 ismét műsorra tűzi az Egy szerelem története-trilógiát.