David Attenborough is beállt abba az egyre népesebb táborba, ami a mesterséges intelligencia által végzett illetéktelen klónozás ellen tiltakozik. A természettudós és dokumentumfilmes elmondta, nagyon felzaklatta, hogy a BBC értesítette arról, hogy az MI klónozta a hangját. Elég sikeresen, mert egy tesztközönségnek lejátszották a tudós hangját az egyik sorozatának előzeteséből („ha úgy gondolja, látta a legjobbat a természetből, akkor gondolja át újra! Sehol máshol a Földön nincs ennyi elmodhatatlan történet. Üdvözöljük Ázsiában”), és ugyanazt meghallgatták a szoftverrel elmondott változatban is. A nézők többsége nem hallott különbséget.
A klónozott hangot különféle Youtube-csatornákon használják, ráadásul nem természetrajzi témákban, hanem az orosz-ukrán háborúról vagy Donald Trump amerikai elnökről szóló anyagokban, és az esetek nagy részében álhírek hihetőségét akarják ezzel erősíteni. Attenborough a BBC-nek így nyilatkozott: „Miután egy életen át próbáltam kimondani azt, amit én igazságnak hiszek, mélységesen felzaklat, hogy manapság mások ellopják a személyazonosságomat, és erősen tiltakozom az ellen, hogy azt mondják, amit akarnak.”
A szórakoztatóipar legendái közül már többen szakszervezetbe tömörülve sztrájkolnak azért, hogy regulázzák meg a műfajt. A színészek attól tartanak, az ő képmásukat felhasználva őket személyesen megkerülve fogják elárasztani az online teret anyagok. Tom Hanksnek például már tisztáznia kellett, hogy semmilyen fogászati témában nem vállalt reklámszereplést.