John Travoltával kapcsolatban elég nehéz belegondolni pár dologba. Például abba, hogy 70 éves, vagy hogy bár az egész világ ismeri a nevét, valójában meglepően rövid ideig volt ő tényleg A-listás színész. Az 1978-as Grease-zel természetesen óriási sztár lett, de 1994-ben Quentin Tarantino már kicsit a süllyesztőből hozta a vissza a Ponyvaregénnyel, hogy aztán még menjen egy nagyot az 1997-es Ál/Arccal, és aztán megint inkább a besült próbálkozások jellemezzék pályafutása aktuális szakaszát.
Vannak persze kiugró darabok, mint amilyen a FILM4-en is látható 2001-es A vér kötelez, de sajnos sokkal többen emlékeznek Travoltára a 2018-ban nagy visszatérésnek szánt, de mégis egészen katasztrofálisan sikerült Gottira, vagy persze arra a 2000-es Háború a földönre, ami annyira nevetségesen rossz lett, hogy azóta már egész kultusz alakult ki körülötte.
Azt viszont jóval kevesebben tudják Travoltának a magánélete sokkal tragikusabban alakult, mint a karrierje, ráadásul ezen még gúnyosan nevetni sem lehet: a színész életét tulajdonképpen végigkísérte a halál. Az 1970-es években Diana Hyland színésznővel jött össze a The Boy in the Plastic Bubble című, magyarra le nem fordított tévéfilm forgatása idején, de Hyland 1977-ben mellrákban halt meg. 2009-ben Jett nevű fia 16 évesen a Bahamákon egy rohamban veszítette életét. A fiú kétéves kora óta súlyos betegséggel élt, ugyanis egy szőnyegtisztító szer súlyos allergiás reakciót váltott ki nála, és szövődményeként Kawasaki-kórral betegedett meg. Ez az érfalak gyulladását jelenti, és legtöbbször a szívkoszorúér tágulását eredményezi. 2020. júliusában derült ki, hogy nincs vége a tragédiáknak: akkori felesége, Kelly Preston 57 évesen halt meg floridai otthonukban, két évvel azután, hogy nála is mellrákot diagnosztizáltak. Travoltával több mint 30 évig voltak házasok.
Fontos hozzátenni, hogy John Travolta életének talán még meghatározóbb része a szcientológiai egyház, mint Tom Cruise-énak: bár rendre kerülnek elő olyan hírek, hogy az 1970-es évek közepe óta gyakorló szcientológus férfi most már tényleg kiábrándult a különféle űrlényekről és pontszerzésről szóló vallásból, egyelőre csak annyi biztos, hogy az egyházra támaszkodott általában akkor, amikor baj érte. Saját bevallása szerint fia halálán is az egyház segítette át, de azért itt érdemes megjegyezni, hogy sokak szerint eleve rontottak Jett állapotán azzal, hogy az egyház irányelvei alapján többféle gyógyszert is elutasítottak, másrészt a fiú is egy szcientológus házaspárra volt bízva, akiknek azonban semmiféle ápolói képesítésük nem volt. Ezt Travolta értelemszerűen nem tartotta akkora problémának, hiszen a már említett Háború a földön című film a vallás kitalálója, az eredetileg sci-fi íróként tevékeny L. Ron Hubbard egyik könyvéből készült.
Travolta rossz megítélésén mindeközben az sem segített, hogy két férfi masszőrje is zaklatással vádolta a 2010-es évek elején, de titokzatos körülmények közt mindketten visszaléptek a pertől.
Ezek után számíthatunk-e egy második feltámadásra John Travoltától? Az alapján, ahogy az elmúlt évek filmjeit fogadták tőle, valószínűleg nem, de persze 70 évesen még bőven nem késő reménykedni abban, hogy méltóképp zárja karrierjét.