Kyle Busch indulhat az élről a New Hampshire-i futamon

Ezen a héten is elmaradnak az időmérő edzések a kupasorozatban, így a rajtsorrendet a mostanra már megszokott formula alapján állították össze:

• a pontszámok egynegyedét az előző versenyen szerzett pozíció teszi ki
  • egynegyedét az autó tulajdonosának helyezése
  • 35%-ot ér a csapat elfoglalt helyezése a pontversenyben
  • 15%-ot a leggyorsabb kör.

Ez alapján az utóbbi hetekben kiválóan versenyző, kétszeres kupagyőztes, Kyle Busch nyerte el a pole pozíciót a New Hampshire Motor Speedway-n. Legutóbb tavaly augusztusban versenyzett a NASCAR ezen az 1 mérföldes oválpályán, akkor Kyle Busch egy jobb első defekt miatt nem tudta befejezni a futamot.

A második helyről az idén már három futamot is megnyerő Martin Truex Jr. startolhat, a harmadik pozíciót a bajnoki címvédő Chase Elliott, a negyediket a legutóbbi futam győztese, Kurt Busch kapta meg a formula alapján.
A pontverseny éllovasa, a még mindig győzelem nélkül álló Denny Hamlin a 6. pozícióból kezdheti meg a versenyt, míg az őt üldöző Kyle Larson a 10. helyről indulhat.

A tavaly augusztusi futamot a Team Penske pilótája, a kettes autót vezető Brad Keselowski nyerte, ő a 11. pozícióból kezdi meg a vasárnapi száguldást.