Lázongó ifjúság, haldokló szerelmesek és egy csókfülke

  A Lázongó ifjúság egy 2009-es amerikai romantikus dráma-vígjáték, amely A C. D. Payne azonos című regénye alapján készült. A film főszereplői Michael Cera és Portia Doubleday, mellékszerepekben Jean Smart, Justin Long, Ray Liotta és Steve Buscemi, na meg a sokak által ismert Zach Galifianakis tűnnek fel. A film a félénk és magányos tinédzsert, Nicket (Cera) követi, akinek az a fixa ideája, hogy ne legyen többé szűz, és ezért bármit megtenne. Miközben az anyjával és annak barátjával nyaral, találkozik egy vonzó lánnyal (Doubleday), akitől teljesen oda lesz.

Persze a történet nem ilyen egyszerű, a kamaszok nem lovagolnak el a naplementében, hanem számos kalandon és megpróbáltatáson mennek át. Mondjuk az sem segít a dolgon, hogy Nick messze lakik Sheenitől, ráadásul a lány szerint baromi unalmas a fiú. Ebből semmi jó nem sülhet ki, ám a kreatív udvarló kitalál egy alteregót. Francois Dillinger egy veszélyes, szeszélyes szociopata Jean-Paul Belmondo mintájára (Mert Sheeni csodálja Godard Kifulladásig című filmjét, amelynek főszereplője Belmondo). Így megjelenik az alteregó, François Dillinger, a bűnöző.A filmet csütörtökön 20:00-tól a FILM4-en lehet megtekinteni!

így is lehet lázadni

Kofi Outlaw kritikus így jellemezte a filmet: „Amikor azon gondolkodtam, hogy mi lenne a legjobb hasonlat a film leírására, végül erre jutottam: képzeld el, ha Wes Anderson csinálna egy tinilázadásos filmet. Miguel Arteta rendező úgy tűnik, hogy itt egy kis Andersont idéz, a 60-as évek francia új hullámára utaló stílusjegyekkel.”

Nem ez az egyetlen film, amely tiniszerelemről szól, már Shakespeare is elég ütőset alkotott a témában, és azóta még mennyien.. Szóval ott van rögtön a Minden, minden című 2017-es alkotás, mely Nicola Yoon regénye alapján készült, és egy különleges szerelmi történetet mesél el. A főszereplő, Maddy egy ritka immunbetegségben szenved, amely miatt soha nem hagyhatja el otthonát. Amikor azonban megismerkedik új szomszédjával, Ollyval, a két fiatal között lángra lobban a szerelem. Maddy úgy dönt, hogy a veszélyek ellenére is szeretne élni, és Olly-val együtt nekivág a nagyvilágnak. Szerelem, bátorság, világlátás nagyon édes módon.

Aztán ott van A csókfülke, amely Beth Reekles regényén alapul. A történet Elle-ről szól, aki legjobb barátjával, Lee-vel egy csókfülkét szervez az iskolai vásárra. Ha ön is elkezdi törni a fejét, mi a rák lehet az a csókfülke, akkor segítünk. Ez egy 1×1 méteres, nagyjából két méter magas fülke, ahol sötét van, és ahova emberek betérthetnek, hogy közel kerüljenek egymáshoz, különös tekintettel a szájuk és nyelvük barátkozzon egymással. Mondjuk csókolózni akár a wc-ben is lehet, ott se látja az ember senki, de tény, hogy a csempe hideg, a wc meg nem túl szívderítő látvány. Na ebben a történetben a dolgok akkor válnak bonyolulttá, amikor Elle megcsókolja Lee bátyját, Noah-t, akiért titokban már régóta rajong. A tiltott szerelem, a barátság és a tinédzserkori érzelmek felfokozott hármasa némi humorral teszi szerethetővé ezt a filmecskét.

Csók, fülke

A Csillagainkban a hiba valamiért letarolta a mozipénztárakat, igaz John Green bestsellere alapján forgatták, szóval biztosra mentek a készítők. A megható szerelmi történet Hazel és Gus kapcsolatát mutatja be, akik egy rákbetegeket támogató csoportban ismerkednek meg. A két fiatal gyorsan egymásba szeret, és közösen próbálnak minél több élményt megélni, miközben tudják, hogy hamarosan meghalnak. Nem, valóban nem szívderítő történet, de szembesít azzal, hogy mit jelent a szerelem a halál árnyékában. Igazi sírós alkotás, amitől a legkőszívűbbek is meghatódnak.