Magyarország nem jutott tovább a futball-Eb-n

Szerdán sem jöttek a kedvező eredmények. Grúzia Portugália ellen harcolta ki a továbbjutást, a magyarok kárára.

A magyar válogatott vasárnapi, Skócia elleni 1-0-ás győzelme után az ellenfelek kezében volt, szerdán az utolsó két csoport eredményeitől függött esetleges továbblépése.

A kora esti meccseken, az E csoportban nem sok esély mutatkozott rá, hogy kikaparják nekünk a gesztenyét a belgák, az ukránok, a románok és a szlovákok, nem is történt csoda:

• az ukrán-belga egy rém unalmas 0-0 lett, ezzel Ukrajna kiesett, Belgium másodikként továbbment;
  • a szlovák-románon az 1-1 mindkettőnek jó lett, harmadikként, illetve elsőként kerültek a nyolcaddöntőbe.

A nagy durranást az F csoporttól vártuk, ahol

• grúz-portugál és cseh-török meccset rendeztek.

Egyszerű volt, a magyar továbbjutáshoz a grúzok semmiképp nem nyerhettek, a csehek szintén nem, de ha ők mégis, legalább 3 gólos győzelem kellett volna tőlük, hogy a magyarokat rúgják tovább.

A cseh-török jól alakult számunkra, a csehek már a 20. percben megfogyatkoztak egy kiállítás miatt, Törökország a szünet után Calhanoglu mesés lövésével meg is szerezte a vezetés, és ugyan Csehország egyenlített, a vége 2-1 lett a törököknek, vagyis jött a ‘magyar’ eredmény.

A grúz-portugál viszont a 2. perctől hegymenet lett magyar szempontból, amikor is a napolis Kvarackelia szép szóló végén megszerezte a vezetést Grúziának. Portugália már tét nélkül, csoportelsőként lépett pályára, és ugyan Cristiano Ronaldo nagyon küzdött – egy jogos büntetőt nem kapott meg -, a grúzok lőtték a második gólt is. A videóbíró megevett egy leheletnyi érintést, Grúzia büntetőt kapott az 57. percben, Mikautadze belőtte, és 2-0 után már a portugálok is elengedték. A grúzok győztek, a 16 közé kerültek.

Portugália mögött a törökök és Grúzia ment tovább, Magyarország végérvényesen kiesett.

Válogatottunk az ötödik legjobb csoportharmadik lett, de csak négy kerülhetett tovább. A sikerhez még 3 lőtt gólra, 2-5-ös helyett 5-5-ös gólkülönbségre lett volna szükség, hogy megelőzzük a negyedik legjobb harmadikat, a szintén 3 ponttal, de 2-2-es gólkülönbséggel záró Szlovéniát. A szlovénok egy meccset sem nyertek meg, de egyet sem veszítettek el, mindháromszor ikszeltek, így alakult ki a sikerhez elengedhetetlen, nullás gólkülönbségük.

Kialakult a nyolc Eb-nyolcaddöntő párosítása, amit itt, vagy alább böngészhetnek.