Martine McCutcheon csődön és betegségen is túl van, így újra bízik a jövőben

Ha Nagy-Britanniában élnénk, Martine McCutcheon neve mindenkiben rengeteg emléket ébresztene, hiszen 441 epizódban szerepelt a rendkívül népszerű EastEnders című sorozatban. Másoknak az is eszébe jutna, hogy énekelt, itt van tőle például egy musicalsláger.

2002-ben Laurence Olivier-díjat kapott a National Theatre My Fair Ladyjében nyújtott Eliza Doolittle-alakításáért. 2009-ben írt egy bestsellert. De Magyarországon Martine McCutcheon valószínűleg egy darabig még Hugh Grant csinos és rokonszenves titkárnője lesz az Igazából szerelem című filmből, akinek mindenki drukkolt, hogy észrevegyék és szeressék.

McCutcheonnek a magánéletében is nagyon nagy szüksége volt a támogatásra. A most 47 éves színésznő az elmúlt évtizedekben, miközben keményen dolgozott, több krónikus betegséggel is küzdött, amelyekről idén interjúban is beszélt. A krónikus fáradtság szindrómáját 2011-ben diagnosztizálták, de előtte már legyőzte a fibromialgiát és a Lyme-kórt. 2013-ban hivatalosan is fizetésképtelennek minősítették. Érintette a perimenopauza is, ezt is nyíltan kezelte. Mostanra viszont jól van, igaz, nagyon odafigyel saját ritmusára, és igyekszik minél többet megtudni az őt érintő egészségügyi problémákról, hogy hatékonyabban küzdhessen ellenük. Illetve meg kellett tanulnia nemet mondani, ami könnyebben ment, mint eleinte gondolta.

Hugh Grant és Martine McCutcheon az Igazából szerelemben

„Nem gondolnak összeférhetetlennek, ha a lehető legkedvesebben azt mondod, sajnálom, ezt nem tudom ilyen sokáig csinálni, mert ez egy fogyatékosság. Szóval remek, igazán jól vagyok. Még mindig tanulok, még mindig új dolgok iránt kutatok, néha még mindig túlzásba viszem a dolgokat…de jó úton járok. Egyértelműen jó úton járok.” Most különösen izgatott hiszen régóta nem volt ilyen jó fizikai állapotban, így a jövő is reménykedéssel tölti el. Filmje mondjuk 2018 óta nem jött ki, de

Érdekesség, hogy most éppen egy (természetesen szponzorált) társadalmi célú kampány arca, amelynek szlogenje a Keep Calm and Drive On (a II. világháborúra készülő Anglia egyik szlogenjére utalva, járulékos poén, hogy az egészet a Churchill nevű biztosítóvállalat szponzorálja). Az üzenet: kutatások egyértelműen kimutatták, hogy akik az életük későbbi szakaszában tanulnak meg vezetni, azokat sokkal jobban nyomasztja ez a helyzet, és több vezetéshez kapcsolódó szorongásuk van, mint fiatalabb társaiknak. McCutcheon is ismeri ezt a jelenséget, ilyenkor igyekszik meggyőzni önmagát arról, hogy ez a rossz érzés el fog múlni, és megnyugtató zenét hallgat vezetés közben.

Na de vissza kicsit a munkásságára, hiszen a nagyobb filmes-és sorozatszerepek közt több kisebbet is vállalt, így sokfelé tetten érhető. Mint minden Nagy-Britanniában született színész, akiről valaha írtunk, szerepelt a Kisvárosi gyilkosságokban – de szerencsére egy olyan Miss Marple-epizódban is, amelyet pont ma láthatnak, ebben alakít egy Jane Cooper nevű karaktert.

Nézze meg a Miss Marple: A Bertram Szállót november 21-én, 18:55-kor, a GALAXY4-en!