Mayim Bialik amerikai színész, idegtudós, író – írja a Wikipédia. A némiképp meglepő információ nem a szerkesztők tévedése, hanem a valóság. Az erőteljesen Kelet-európai ősökkel rendelkező Bialik nagyszülei Lengyelországból, Csehszlovákiából és Magyarországról menekültek ki a holokauszt elől. A zsidó gyökerű színésznő reformzsidóként nőtt fel, és “meggyőződéses cionistának” nevezte magát.
Ez persze azért érdekes, mert nemrégiben egy paródiában gúnyolták ki a „tagadhatatlanul zsidó” orra miatt. Erről azt mesélte a Vanity Fairnek, 10 éves volt, amikor elkezdett megváltozni az orra, és olyan lett, mint az ókori rómaiaknak. A szülei azt mondták neki, hogy Barbra Streisand és Bette Midler színésznőknek is pont ilyen orra van, mégis sikeresek. „Nem voltam olyan szerencsés, hogy főszerepeket kapjak, de a sitcomokban, amelyben szerepeltem, a furcsa barát szerepét kaptam. Biztos vagyok benne, hogy a profilomon kívül sok oka volt annak, hogy nem kaptam főszerepet, de az igazság az, hogy a nagyorrú lányoknak nem adtak főszerepeket az 1980-as években. Reklámokban sem, mivel a reklámokban amerikai gyerekeket akartak látni.”
„Egy évvel azután, hogy elkezdtem színészkedni, megkaptam a fiatal Bette Midler szerepét a Barátnőkben. Anyám kárörvendett, és jó okkal: a furcsa külsőm kifizetődött. Az elmúlt 40 évben sokszor beszélgettem magammal az orromról. Nem mindig szerettem, de soha nem is akartam megváltoztatni. Az a tény, hogy nyilvánosan együtt élek vele, nem teszi kevésbé bonyolulttá, ha összehasonlítom azokkal a lányokkal, akiknek az orruk semmit sem változott. Eljutottam oda, hogy az arcomra úgy tekintsek, mint ami egyértelműen az enyém. Az orrom tagadhatatlanul zsidó, és én is az vagyok. Az orrom miatt van ez? Talán az orrom miatt. De nem kell tudnom, mert mindig is egy és ugyanazok leszünk.” – mesélte.
Míg ősei Bronxban laktak, ő már San Diegoban nőtt fel, és első színészi munkáját (Pumpkinhead: A bosszú démona), 12 éves korában kapta meg. Számos tévészerep következett, mígnem 1990-ben szerepet kapott a Blossom című sitcomban, amely híressé tette.
1993-ban még vígan forgott a Blossom, amikor már elnyert a Harvardon egy helyet, hogy ha befejezi a középiskolát, várják szeretettel. A Yale-re is felvették, de végül a UCLA-t választotta. Ez már csak azért is nagy szó, mert Amerika három legjobb egyeteméről van szó. 2000-ben szerezte meg az alapdiplomáját, majd idegtudományból PhD-zett (a Prader-Willi-szindrómás serdülők rögeszmés-kompulzív zavarát tanulmányozta – ha valaki elmélyedne a témában), ezt végül 2007-ben fejezte be.
Tanulmányai alatt folyamatosan dolgozott, és rendszeresen szerepelt az amerikai tévéképernyőkön. 2010-ben ismét „főműsoridős” lett, amikor elkezdett szerepelni az Agymenők című sikersorozatban (amely Kaley Cuocót is ismertté tette). Sheldon barátját, aki nem a barátnője alakította.
A színésznő legutóbb azzal a hírrel került be a lapokba, hogy idén a háladadást – az egyik legnagyobb amerikai ünnepet – a hagyományos pulyka nélkül ünnepli, ugyanis partnere lett a Farm Sanctuary állatvédő szervezetnek amely felhívja a figyelmet a széles körben elterjedt kegyetlenségre, amellyel az állatoknak az éves ünnep miatt kell szembenézniük. És, hogy legyen egy sokkoló információ is – 46 millió pulykát ölnek le a hálaadásra minden évben. A non-profit szervezet éves projektjét már régóta támogatják az A-listás celebek, korábban Alec Baldwin, Kristen Bell, Kaley Cuoco, Ellen DeGeneres, Billie Eilish és Demi Lovato is bevállalta, hogy pulyka nélkül ünnepel.
Ha csak egy filmet nézne meg Bialiktól, a Hóvihar szentestén legyen az, úgyis mindjárt itt vannak az ünnepek! A történet szerint egy reklámszakmában dolgozó nő, Stephanie Hunt szerelmi élete finoman szólva sem rózsás, a barátja, akivel összeköltözne szakít vele, ezért úgy dönt, hogy hazamegy a szüleihez. A reptéren találkozik Michaellel, akivel viszont nincsenek egy hullámhosszon. Az élet azonban úgy hozza, hogy végül a szentestét egy szobában töltik. A páros visszatér régi életébe, ám a szerelem nem ismer államhatárokat. A filmet kedden 17:15-kor a STORY4-en lehet megnézni.