Meghan Markle egy közepesen sikeres amerikai színésznő volt, mielőtt megismerkedett és összeházasodott volna Harry herceggel, III. Károly angol király (akkor még herceg, hiszen az édesanyja, II. Erzsébet ült a trónon) kisebbik fiával. Bár a kétezres évek elejétől feltűnt néhány sorozatban – nagyobbakban is, mint a Castle vagy a Helyszínelők egyik-másik kiadása -, illetve pár tévéfilmben, a legnagyobb sikere a Briliáns elmék című sorozat volt, amelyben 2011-2018 között játszott ügyvédet. Eközben vezetett életmódblogot, modellkedett és jótékonysági szervezetek munkájában vett részt, hiszen ahogy egyre ismertebbé vált, a jó célért ügyködőknek is nagy segítség volt, ha a munkájukra irányította a köz figyelmét.
2018-ban nyugdíjazta magát a színészi pályáról, ami nem csoda, hiszen abban az évben ment férjhez, utána pedig hivatalosan hercegné lett, az angol királyi család kötelékében dolgozó közszereplő. Arról, hogy ez miért és hogyan ért véget, írtunk már: nem érezték jól magukat a monarchia merev struktúrájában, hát Amerikába tették át a székhelyüket, és különféle, non-profit és for-profit elfoglaltságokat találtak maguknak. A közelmúltban hallani lehetett róluk, hogy montecitói védett közösségükből valószínűleg közelebb fognak költözni Los Angeles élőbb részére, mert az üzleti vállalkozásaiknak jól jön, ha nem a világtól távol laknak, csirkékkel, hanem rövid idő alatt el tudnak menni megbeszélésekre.
Hogy a vállalkozói szférában mennyire lesznek sikeresek úgy, hogy Markle korábban sem volt szupersztár, Harry herceg megítélése pedig finoman szólva is erősen vitatott, még kérdéses. Ami viszont egyre valószínűbbnek tűnik, hogy már nem sokáig lesznek sussexi hercegi pár.
Már III. Károly trónra kerülése előtt tudni lehetett, hogy Nagy-Britannia új uralkodója abban hisz, a monarchiának a XXI. században is van létjogosultsága, de nem abban a létszámban, ahogy korábban megszokhattuk. A főállású királyicsalád-tagok számát lecsökkentette, ami a gyakorlatban azt jelenti, hogy sokkal kevesebb vérrokonát finanszírozzák az adófizetők, és azokat az ingatlanokat, amelyekben eddig laktak is máshogy fogják hasznosítani a jövőben. Maga a király tehát hajlik arra, hogy a királyi család az eddiginél is hatékonyabb és költségkímélőbb társaság legyen, amelynek tagjait nem nagyon érheti az ingyenélősködés vádja.
Erre az alaphelyzetre ült rá Omid Scobie Endgame című könyve, amely a királyi család elmúlt évtizedben kialakult szokásaival, szereplőivel, motivációikkal, színfalak mögötti viselkedésével és lehetséges jövőjükkel foglalkozik. Eleve tele volt halandók számára bizonyíthatatlan részletekkel (az alapján, amit eddig a sajtóban közöltek belőle), de a kötet holland kiadását vissza is kellett vonni a polcokról, mert állítólag szerepelt benne egy nem jóváhagyott információ. Az, hogy Károly király és Katalin hercegné cseréltek eszmét a sussexiek előtt arról, hogy vajon milyen lesz a születendő gyermekük bőrének színe, miközben Meghan hercegné éppen terhes volt Archie nevű fiukkal. A történet egyetlen megnevezett szereplője sem kommentálta a dolgot, a szerző pedig tiltakozott az ellen, hogy leírt volna ilyesmit.
Mivel az angolok viszonylag elégedettek III. Károllyal, és már-már nemzeti kincsként kezelik Katalin hercegnét, az események Harryéknek alakultak kedvezőtlenül: egy tory parlamenti képviselő bejelentette, hogy beterjeszt egy javaslatot arról, fosszák meg őket a hercegi címüktől, írja az Express. Bob Seely szerint a pár a rasszista kártya kijátszásával akarja besározni a királyi családot, úgyhogy egy I. világháború idejéből származó törvényt szeretne újra hatályba helyeztetni, amely lehetővé tenné, hogy az érintettek megkérdezése nélkül elhercegtelenítsék őket.
Mindeközben a királyi családban is feszült a helyzet: a király és a trónörökös, Vilmos herceg sajtóértesülések szerint a jövő héten egyeztet arról, tegyenek-e, és ha igen, milyen jogi lépéseket a dolog miatt. Vilmos szerint tegyenek, de ez valahol érthető, hiszen az ő feleségéről van szó, akit most rasszizmussal hoztak hírbe. Viszont valószínűleg Katalin jön majd ki az ügyből a legjobban, hiszen ő a teljes személyiségét háttérbe szorítva, minden nyilvános megjelenésén a korona érdekeit szolgálva szerepel, beszél, reprezentál, érdeklődik. „Mint a néhai királynő, egy visszahúzódó királyicsalád-tag. Introvertált. Konfliktuskerülő. Megőrzi a hidegvérét és kitart [eredetiben keeps calm and carries on, ez egy második világháborús szlogenre utal]. Nagyon angol” – írta róla a napokban a Telegraph.
Mindeközben Hugh Grosvenor, Harry és Vilmos egyik legrégebbi barátja, Harry Archie nevű fiának keresztapja nem hívta meg a menyegzőjére a sussexeket, mert attól tartott, belekavarodik a királyi családot övező drámákba.
Kedd este nyolckor, a FILM4-en visszatekinthet azokra az időkre, amikor Markle még színésznő volt: A szikrák üzennek című romantikus filmben egy Amy Peterson nevű újságírónőt alakít, aki New Yorkból (aprócska) szülővárosába utazik, hogy riportot készítsen az ottani július negyedikei ünnepségről. Természetesen otthon nemcsak a nemzeti ünnepre készülő lakosság, hanem maga mögött hagyni vélt élete és egykori szerelme várja.