Messi-show-val ért véget az utolsó negyeddöntő

Az már egy nappal korábban kiderült, hogy a két legutóbbi döntős egymással játszik, Brazília Peruval találkozik, szombaton – magyar idő szerint vasárnap hajnalban – pedig kialakult a második elődöntő párosítása is. Az első napi meccs nem hozta azt a káprázatos futballt, Uruguay 0-0-ra végzett Kolumbiával. A Copán nincs hosszabbítás, így azonnal jöhettek a tizenegyesek. A hős David Ospina, a kolumbiai kapus lett, aki két tizenegyest is kifogott a 4-2-es szétlövésbeli, kolumbiai győzelemhez.

Az utolsó negyeddöntőn Argentína és Ecuador találkozott, természetesen Messiék erős favoritnak számítottak. Így is alakult a meccs: a 40. percben egy Messi-passz találta meg Rodrigo De Pault, aki megszerezte a vezetést Argentínának, majd a hajrában egy labdaszerzés után Messi játszotta meg egyből Lautaro Martinezt, aki ziccerből a bal felsőbe csavarta a labdát. 2-0, a meccs valójában eldőlt.

Csakhogy vége még nem volt, közvetlenül a lefújás előtt felpörögtek az események a kifejezetten feszült hangulatú rangadón. A 88. percben DiMariát rántottták le, a bíró gondolkodás nélkül büntetőt ítélt. A videósok jelezték neki, jobb lenne, ha megnézné, ugyanis erős a gyanú, hogy a PSG szélsőjét még a tizenhatoson kívül faultolták. A játékvezető megnézte az ismétlést, és módosított: sárga lap+büntető helyett piros lap+szabadrúgás-ra.

Az ecuadoriakon látni lehetett, nem felhőtlen a mosolyuk, hogy Messi-büntető helyett Messi-szabadrúgást fognak kapni 17 méterről. A szupersztár odaállt, és kilőtte a bal felső sarkot, 3-0-ra módosítva a végeredményt.

Argentína ezzel, ha – az eredménytől függetlenül – nehezen is, de bejutott a Copa America elődöntőjébe, ahol Kolumbiával játszik – magyar idő szerint- szerda hajnali 3-kor.

Az ARENA4 az első, Brazília-Peru elődöntőt kedd hajnal 1-től, az argentin-kolumbiait keddről szerdára virradóra, 3 órától közvetíti, élőben.