Messi szabadrúgásgólja nem volt elég az argentinoknak

Hétfő éjjel Rióban megkezdte szereplését a brazíliai tornán az argentin és a chilei válogatott, küzdelmes, néhol durva, összességében szórakoztató, igazi dél-amerikai meccset játszottak a B csoport első körében.

Argentína az első 10 percet leszámítva fölényben játszott, de hiba szerezte meg a vezetést sorozatban a harmadik meccsén – a Copa előtti két vb-selejtezőn is az elmúlt 10 napban – újra nem tudta megtartani azt. Messi a 32. percben villant meg, a Giovanni Lo Celso felrúgásáért megítélt szabadot csavarta be 21 méterről.

A szünet után az argentinok támadásban maradtak, talán kicsit túlságosan is, és az 55. percben egy kontra kifogott rajtuk. A ziccert egy becsúszással még sikerült menteni, de a második hullámban érkező Arturo Vidal lőtt, gyatrán mellé, és miután már elhagyta a labda a lábát, Tagliafico alárúgott. Nem találta telibe a középpályást, de a bíró videóról büntetőt ítélt. Vidal állt a labda mögé,lövését Emiliano Martinez kapus a lécre tolta, a kipattanót viszont az érkező Vargas a kapuba fejelte, 1-1.

A maradék bő 40 percben – a meccs 99 percig tartott -, az argentinoknak voltak helyzeteik. Messi lövését védte a chilei kapus, Nico Gonzales legnagyobb sztárjuk tökéletes beíveléséből pedig a kapu fölé stukkolt. Utóbbi ziccer volt, valójában nehezebb volt fölé csúsztatni, mint kapura.

A hajrában akadt még pár félhelyzetük az argentinoknak, de a nyomás ellenére nem tudták bevinni a győztes gólt, úgy sem, hogy a bíró végül kilenc percet hosszabbított.

Chile péntek este 11-kor Bolívia ellen, Argentína pár órával később, szombat hajnali kettőtől Uruguay ellen folytatja, mindkét meccset élőben láthatják az ARENA4-en.