Mi lenne, ha az álmaink nem csak egy hajón ringatózhatnának?

Hétfőn 21 órától láthatja az Álomhajó Mézeshetek a Kükládokon című epizódját, amennyiben a STORY4-re kapcsol. És hát ajánljuk, hogy így tegyen, ugyanis a megszokott fantasztikus helyeken túl ismét izgalmas emberi kapcsolatokkal és konfliktusokkal találkozhat, amelyek megoldásért kiáltanak.

Aktuális esetünkben egy fiatal jegyespárral kezdődik a történet: Nina és Casper az esküvőjükre készülnek, ami azért inkább örömteli, mint feszült dolog szokott lenni. Csakhogy az ő élethelyzetüket két édesanya finoman szólva is viharos múltja súlyosbítja, mondjuk úgy, a kilátások nem túl biztatóak. De van itt egy másik pár is, Günther és Natalie, akik csak nyaralni jöttek – hogy ebből ennél jóval több lesz, az csak menet közben derül ki. Pláne, miután megismerik Esküvőszervező Tomot, aki több szállal kötődik Güntherhez, mint az eleinte sejthető.

Álom, álom, édes álom

Álomhajó, Álomhotel – ha követik a 4-es csatornák műsorait, bizonyára mindkettővel találkoztak. Az Álomhajó emberemlékezet óta varázsolja el (eleinte a német) lakosságot a pompás hajóutakkal, sármos kapitányokkal és a mindent megoldó személyzettel. Az Álomhotelben Markus Winter szállodalánc-üzletvezető utazza körbe a világot, hogy egzotikus helyeken oldjon meg helyzeteket, éljen át romantikus pillanatokat és simítson el konfliktusokat.

De ne szorítsuk az álmainkat ennyire szűk keretek közé! Valószínűleg lennének még olyan álom-karrierek, amelyekre legalább egy évadnyi izgalmas sorozatot lehetne építeni. Összegyűjtöttünk néhány ötletet, válasszon közülük kedvencet! Melyiket nézné szívesen?

Álomrepülő, vagy Álomreptér

Valószínűleg ez lenne a legmegúszósabb: az Álomhajóhoz hasonlóan itt is van kapitány, van legénység, vannak izgalmas pillanatok a világ többi részétől elzárt járművön. De ha az Álomjárat egy luxus-magánrepülő lenne, máris fel lehetne rá ültetni érdekes alakokat. Az álomreptér viszont főleg a repülőtéren dolgozók életének izgalmait tárgyalhatná, már-már szappanopera jelleggel: megoldja-e a landoltatást az évszázad viharában a sármos légiirányító, és randevúra hívja-e utána a kedves mosolyú kávéskisasszonyt az F terminálról? Ki keltette rossz hírét a reptérnek azzal, hogy minden piros bőröndből kilopta a vízipipákat?

Álométterem

Az Álomkonyha sem elvetendő gondolat: adott egy fényűző étterem, ahol szinte lehetetlenség asztalhoz jutni – akinek pedig sikerül, az már önmagában elég érdekes illető ahhoz, hogy epizódot szenteljen neki. Mi lehet a története az idős párnak, akik közül a férfi kilenc hónapig tett félre a nyugdíjból a degusztációs menüre? Valóban boldog-e az élete a dísznőnek, akit maffiózó partnere elhozott, mert a köreiben azt mondták, hogy ide kell jönni? Melyik séf miatt esett egymásnak két mosogatólány vajazókéssel? Tessenek elképzelni.

Álomborászat

Ez kicsit működhetne úgy, mint az Álomhotel: adott egy borszakértő, vagy borászat-tulajdonos, aki ide-oda utazgat, hogy ellenőrizze a termelést és a végeredményt. Eközben helyi konfliktusokat csitít, esetleg az életén és döntésein mereng, történik mindez idilli borvidékeken. A sorozat utolsó epizódjában már annyira jól ismerjük, hogy amikor véletlenül lehetősége nyílik jóvá tenni az őt mindvégig nyomasztó Rossz Cselekedetet, mindannyian meghatódunk.

Álomállatkert

Ha nem a lélek húrjain pengő líra felé indulnánk, hanem a vígjátéksorozatok irányába, kézenfekvő választás lehet az Álomállatkert sorozat. Ebben a Gerald Durrell-i értelemben vett fajmentést végző állatkertek munkáját ellenőrizhetné mindenfelé a nagy természetrajongó egyik leszármazottja, vagy egyéb fiktív rokona. Ébredt már arra, hogy a hasán érdeklődve figyel egy leguán? Csente már el bármijét egy véznaujjú maki? Fenyegette már gyenge idegállapotú kazuár? És szeretné?

Álomszalon

Az Álomszalon működhetne úgy, mint az Álométterem: a vendégek lennének az érdekesek, a szolgáltalás csak a keretet biztosítani a történetekhez. Mindegyik kuncsaft teljesen kifestve érkezne, ahogy pedig lemossák róluk a sminket, kiderülhetne róluk egy Mélyre Temetett Titok, amit aztán az epizód hátralevő részében fel kell dolgozni, a konfliktusokat megoldani. Végül pedig mind tükörbe nézhetnek, boldogan, mert lehet, hogy nem ők a legszebbek a vidéken, de legalább nyugodtan tudnak aludni.

Álomcipész

Oké, ez már kicsit határeset, de elképzelhetünk egy sztereotip idős susztert, aki már mindent látott, és akit senki sem tud meglepni. Az ő műhelyébe térhetnének be emberek, minden epizódban más, olyan cipőkkel, amelyek valamiért fontosak nekik, viszont egyértelműen javításra szorulnak. Hogy miért fontosak, azt előbb-utóbb elmondják a cipésznek. A saját kiscipőjét őrizgető nő az epizód végére már nem haragszik a húgára, mert neki sikerült családot alapítani, és nekiadja a féltett emléket; a hegymászó, aki egy csúnya baleset után ismét útra mer kelni a megjavított túracipőben, és megannyi más nehéz élethelyzet, amelyet egy-egy pár cipő elkísért. Amíg szögre nem akasztjuk a bakancsot.