Mi történhet, amikor szerelemben ellenérdekelt felek kénytelenek együttműködni egymással?

Aki szorgalmasan követi a Sommerdahl bűntények című sorozatot nálunk, valószínűleg észrevette már, hogy a főszereplő, Dan Sommerdahl micsoda érzelmi kínok között vergődik, miután megtudja, hogy legjobb barátja és volt felesége viszonyt kezdtek egymással.  Ha nem lenne elég baja így is, a problémát fokozza, hogy ezek a hozzá közel álló személyek a kollégái is egyben, akiket ilyen módon el sem tud kerülni, szóval van mit feldolgoznia szerencsétlennek. Hogy ez miként sikerül, vagy hogy egyáltalán képesek-e ők hárman felnőttként kezelni a helyzetet, megtudhatja, ha hétköznaponként 19:55-kor a GALAXY4-re kapcsol. Persze nem a Sommerdahl az első olyan alkotás, amely foglalkozik a témával, amikor szokatlan szerelmi háromszögbe keveredett emberek próbálnak valamilyen módon közös nevezőre jutni és együttműködni egymással.

A nálunk Alkonyat címen futott Twilight-filmek (és persze az alapjukul szolgáló regények) központi problematikája, hogy a Bella nevű női főszereplő olykor nehezen jön tisztába saját érzéseivel, hiszen egyszerre vonzódik egy Edward nevű vámpírfiúhoz és egy vérfarkashoz, bár utóbbihoz talán azért kevésbé. A gimnazista fiatalok mindenféle földöntúli kalandba keverednek, ezek során Bellát a kihűlés veszélye fenyegeti. Ekkor történik, hogy a szerelemben ellenérdekelt felek együtt szeretnék megmenteni a hősnő életét, és mivel az élőhalott fiú nem rendelkezik testhőmérséklettel, amit a rendelkezésére bocsáthatna, marad a melegvérű riválisa.

A Kémes hármas című filmben két szuperjóképű CIA-ügynök (Chris Pine, Tom Hardy) egy nap arra eszmél, hogy egymástól függetlenül ugyanabba a lányba szerettek bele. Mivel legjobb barátok, és túl vannak már közösen néhány ellenséges nemzet leigázásán (nyilván), joggal feltételezhetnénk, hogy sikerül tisztázniuk a nézeteltérést, ehelyett azonban mindenféle elborult, tipikus titkosügynökös eszközt bevetnek annak érdekében, hogy lenyomják a másikat, és megszerezzék maguknak az áhított nőt. Egy ponton aztán kénytelenek mérlegelni, hogy a barátságuk ér-e annyit, hogy szétzúzzák egymást a szerelem kedvéért, úgyhogy az erkölcsi dilemma és annak megoldási kísérlete őket sem kerülheti el. A Kémes hármas a CIA-s szál ellenére nyugodtan nevezhető romantikus filmnek, amely egyébként egy olyan elképzelhetetlennek tűnő univerzumban játszódik, amelyben Reese Witherspoon esetlen a randizásban.

Az Ég velünk egy rendkívül kedves, szeretnivaló film, amely talán az egyik legéletszerűbben mutatja be, milyen nehézségekkel szembesülhet két barát, ha ugyanabba a lányba szeret bele. Jake (Ben Stiller), Brian (Edward Norton) és Anna (Jenna Elfman) nyolcadikos korukig legjobb barátok voltak, aztán úgy alakultak a dolgok, hogy tizenöt évig még csak nem is hallottak egymásról. Brian közben katolikus lelkész lett, Jake meg rabbi, szóval adja magát a probléma, amikor Anna ismét feltűnik a színen, a két férfi pedig rögvest szerelemre lobban iránta – egyikükért pedig a nő is. A film a Kémes hármashoz hasonlóan, de sokkal finomabban mutatja be a helyzet komikus, mégis szívszorítóan nehéz jellegét, a két barát ugyanis kénytelen belátni, hogy a barátságuk, a hivatásuk és a hitük is veszélybe került, ezért kénytelenek őszintén beszélni az érzéseikről, és talán meghozni életük legnehezebb döntését egymás és a saját lelki békéjük érdekében.