Jógázás közben a szerelem is megérkezik!

Dana sikeres újságíró, és épp egy olyan cikken dolgozik, amellyel lehetősége adódik tönkretenni egy egész vállalatot. Nem kis feladat ez, nem is szívesen szakítja meg azzal, hogy jógaelvonulásra menjen egy barátjával, de hát nincs mit tenni, így alakult, ki van fizetve. Aztán nem is bánja meg: a kurzuson ugyanis találkozik egy rendkívül rejtélyes illetővel, akivel hamar egy hullámhosszra kerülnek, Danát azonban aggodalommal tölti el, hogy úgy érzi, a férfinak valamilyen módon köze van a cikkében szereplő vállalathoz. Röviden erről szól a Jógavarázs című amerikai romantikus film, amelyet vasárnap 18:15-kor meg is tekinthet nálunk a FILM4-en.

Ekkora nyulat fogtam!

A film kapcsán ráeszméltem, milyen sivár életem van, elvégre sem vállalatot nem tettem még tönkre, de jógaelvonuláson sem jártam, szóval legalább az egyik témában illene felzárkóznom, ha egy szép napon magam is sikeres újságíróvá szeretnék válni. Így első körben a jógaelvonulást választottam (a vállalat-tönkretételt majd máskor), és utánajártam, mire számíthat, és mivel kell készülnie annak, aki szívesen részt venne egy ilyen programon.

Először is: egy jógaelvonulást nem szektaként vagy elvarázsolt hippik elszigetelődéseként kell értelmezni: akik elmennek egy ilyenre, pont ugyanolyanok, mint bárki más, azzal a különbséggel, hogy van idejük és pénzük luxuskörnyezetben kikapcsolódni. Ez ugyanis nem olcsó mulatság (egy öt napos kurzus 600 ezer forintnál kezdődik helyszíntől függően persze), de biztosan megéri, mert, ahogy írják, „feltölti a testet és a lelket”, „megnyitja az elmét új tapasztalások előtt”, és „akár még egy másik útra is vezethet az életben”. És hogy ehhez mi kell?

A látszat csal, a jógától nem nőnek ki apró karok az ember vállából!

Először is egy hozzáértő jógaoktató, aki már az elején felméri a résztvevők energiaszintjét, testtípusát, képességeit, megismeri, ki mit szeretne kihozni az elvonulásból – és csak ez után, kifejezetten személyre szabottan állítja össze az órákat. Azt mondják, érdemes több oktatót is „kipróbálni”, ha van idő és lehetőség, mert mind más szellemben tartják az óráikat, így mindegyiküktől lehet tanulni valami érdekeset. Ne aggódjon, ha ön kezdő, vagy még soha nem jógázott, és épp egy öt-hét napos kurzus során szeretné kipróbálni először, nem probléma, nem lesz vele egyedül. Ahogy említettem, nagy eséllyel olyan emberek között lesz, akikkel amúgy az Aldiban is találkozna, azzal a különbséggel, hogy itt megnyílhat nekik, elmondhatja a legféltettebb titkait is, és egyikük sem fog ítélkezni ön felett (legalábbis ezt ígérik ezek a programok, bár nem tudom, erre milyen garancia van).  

És csak hogy tisztán lássunk: egy jógaelvonulás nem arról szól, hogy napi tizenöt órában azon dolgozik mindenki, hogy masnit kössön a lábára, naponta egy-két órán kell csupán részt venni (aki nagyobb fejlődést akar elérni, persze többre is elmehet), és eleinte még ez is megterheli kicsit a testet – izomlázra számítson a második nap reggelén! Az órákon kívül egyébként mindenki azt csinál, amit akar, lehet aludni egész nap, vagy fára mászni, túrázni, strandolni, várost nézni, üldögélni egy közeli patak partján (az elvonulásokat mindig különleges helyekre szervezik, ahol a természettel is össze tudnak kapcsolódni az erre fogékonyak), de egészen új dolgokat is ki lehet próbálni, mint egy főzőtanfolyam vagy a szörfözés például.  Egy jó disznóvágásra viszont ne számítson, a jóga filozófiája ugyanis a vegetáriánus étkezéssel azonosul, és bár több helyen adnak húst is igény szerint (felár ellenében persze), alapvetően a húsmentes étkezést preferálják. A legtöbb helyen napi négyszeri étkezést biztosítanak, a menü kialakításában különös figyelmet fordítva arra, hogy a táplálék energiát adjon, és iszonyú egészséges legyen.  

Tizenöt éve nem ettem steak-et, de most nagyon vágyom rá!

Wifi viszont a legtöbb jógás szálláshelyen nincs (bár szerintem csak direkt kikapcsolják), ezért az emberek kénytelenek telefon és Netflix nélkül élvezni saját és mások társaságát. Ez biztos ijesztőnek hangzik, de nyilvánvaló előnyökkel is bír, és ha jól belegondolunk, bőven elég otthonról feltölteni a tengerpartos lábszelfit a Facebookra, higgye el, az ismerősök türelmesek, és ki fogják bírni, amíg hazaér. Egy szó, mint száz, jógaelvonulni érdemes, mert gyönyörű helyeket láthat, kipihenheti magát, új ismeretségekkel és élményekkel gazdagodhat, és még a testével is jót tesz. Most pedig tegye a füle mögé a térdét, és vallja be nyugodtan, hogy mindig is erre vágyott!