Nem szép meccset nyert Argentína Uruguay ellen a Copán

Nehéznek ígérkezett Argentína második mérkőzése, és pont úgy is alakult a dél-amerikai csapatok futballbajnokságán.

Uruguay nem sokkal volt gyengébb az argentin csapatnál, de hiába állt fel sztárokkal, eggyel kevesebb gólt szerzett, így Argentína nyert. A gól az első félidő vége felé esett, amikor egy kisszöglet után Lionel Messi kapta a labdát, majd remek beadást csavart az érkező Guido Rodriguez fejére. A gólszerzőnek mázlija volt, fejese után befelé pattant a labda a kapufáról, összejött a vezetés, 1-0.

A mérkőzés innen kezdve leginkább a küszködésről szólt, Uruguay fogcsikorgatva harcolt az egyenlítésért, Argentína igyekezett véres verejtékkel megtartani azt. Suarezék hiába támadták végig a második félidőt, maradt az 1-0.

Nagyon értékes három pontot szereztek Messiék, mert ezzel 99 százalék, hogy továbbléptek a B csoportból. Uruguaynak még három meccse lesz javítani, és követni a riválist a legjobb nyolc közé.

Chile a játéknap korábbi meccsén 1-0-ra verte Bolíviát, így szintén a negyeddöntőben érezheti magát, és holtversenyben vezeti a csoportot Argentínával.