Összejött a szuperdöntő a Copán!

Argentína-Brazília döntőt rendeznek magyar idő szerint vasárnap hajnalban a Copa Americán, miután a szerdai második elődöntőben tizenegyesekkel az argentinok legyőzték Kolumbiát.

Messiék sokadszor kezdtek jól ezen a tornán, a 7. percben Lautaro Martinez máris megszerezte a vezetést a szupersztár passzából, 1-0. Csakhogy sokadszor, a hatodik meccsen negyedszer sem tudták bevinni a megnyugtató második gólt, egy óra után Kolumbia egyenlített, Luis Diaz talált a kapuba, 1-1.

Lautaro Martinez és Luis Diaz, a két gólszerző akcióban (Photo by Pedro Vilela/Getty Images)

A hajrában még Lautaro Martinez kihagyott egy nagy helyzetet, de az utolsó fél órában már nem esett gól. A szokásos hajtós-küzdős dél-amerikai ütközet volt, mi sem bizonyítja ezt jobban, mint a 10 sárga és hogy Messi átvérzett sportszárral fejezte be a meccset. Minden szempontból abszolút kiegyenlített mérkőzést láttunk:

-51-49 százalék volt a labdabirtoklás Kolumbiának;

-az argentinok 382, ellenfelük 388-szor passzolt a 90 perc alatt;

-13-szor lőtt kapura Argentína, 14-szer Kolumbia;

-a kísérletekből 4-4 talált kaput.

Messi 11-eshez küldi kapusát, Martinezt, a kolumbiai kapus, David Ospina levonul (Photo by Andressa Anholete/Getty Images)

A torna szabályai szerint nem mentek kétszer 15 perc hosszabbításra a felek, a rendes játékidő után azonnal jöttek a tizenegyesek. Mivel Argentína a 2015-ös és a 2016-os döntőt is szétlövésben veszítette el, illetve mert Kolumbia az előző körből, Uruguay ellen 0-0 után szintén büntetőkkel jutott tovább, ez a koreográfia inkább a juvés Juan Cuadrado vezette kolumbiai csapat sikerét ígérte.

Cuadrado maga vállalta a legelső tizenegyest, és be is rúgta, Messi kezdett a másik oldalon, ugyancsak magabiztos volt, 1-1.

Davinson Sanchez lövését védte Emiliano Martinez, de nem sokáig örülhetett Argentína, mert Rodrigo De Paul fölé durrantott – a második körben nem esett gól, maradt az 1-1.

Davinson Sanchez 11-esét védi Emiliano Martinez (Photo by Pedro Vilela/Getty Images)

Yerri Mina következett, ám Martinez az ő kísérletét is hárította, majd Leandro Paredes bevágta az újabb argentin előnyhöz. Három kör után 2-1-re ment Argentína.

Miguel Borja következett a kolumbiaiaknál, magabiztosan a léc alá bombázott, ahogy Lautaro Martinez is: 3-2-re vezettek az argentinok a szétlövés utolsó köre előtt.

Edwin Cardona úgy állt oda, hogy ha kihagyja, Kolumbia csak a bronzért játszhat: Martinez harmadik tizenegyesét is megfogta, abszolút hős lett, Argentína pedig döntőbe jutott.

2016 után döntőznek ismét Messiék, 2007 óta negyedszer kerültek a fináléba. Az ellenfél Brazília lesz, 14 évet kellett várni, hogy újra a két legnagyobb dél-amerikai csapat találkozzon az utolsó meccsen. Legutóbb, 2007-ben a brazilok simán, 3-0-ra nyertek. Messi már ott volt a vesztes csapatban.

A tornán a harmadik helyért játsszák a következő mérkőzést, magyar idő szerint szombat hajnali kettőkor Kolumbia-Peru rangadó következik, majd egy nappal később, vasárnap hajnal 2-kor jön a szuperdöntő: Argentína-Brazília a riói Maracanában. Az ARENA4 mindkét helyosztót élőben közvetíti.

Addig is, aki az argentin-kolumbiai tizenegyeseiről lemaradt, szerda este 6-kor pótolhatja felvételről az ARENA4-en.