Öt film nagyon nehéz sorsú zenészekről

Ha zenés filmek kerülnek szóba, óhatatlanul eszünkbe jut a musical, hogy aztán vérmérséklettől függően legyünk rosszul vagy kezdjen el dobogni a szívünk, de létezik kevéssé megosztó megoldás is: természetesen számtalan film próbálta már valahogy bemutatni a zene lelkületét, hatását az emberekre. Lehet zene köré építeni romantikus vígjátékot, drámát, természetesen életrajzi filmet is, ráadásul pusz előny, hogy így tényleg mindenképp jó zenei betéteket kell választani. Mondunk is most öt filmet a témában, ön pedig kiválaszthatja a legszimpatikusabbat ezek közül.

Szerelem második látásra

Kezdünk is azzal, amiben érintettek vagyunk, ez ugyanis május 24-én és május 26-án is megtekinthető a FILM4 kínálatában: Harvey Shine reklámdalok írásával foglalkozik, de nem túl sikeresen, ugyanis főnöke már be is lengette kirúgását. Utolsó utáni esélyét próbálja kihasználni arra, hogy bizonyítson, de ezzel sem áll jól, hiszen a határidő előtt még Londonba is kell repülnie lánya esküvőjére, ahol szintén kellemetlen meglepetés várja. Viszont hazafelé tartva megismerkedik egy nővel, aki aztán mindent megváltoztat. A főszereplő Dustin Hoffman, a téma pedig kicsit a zene segítségével is egy örökké aktuális üzenet: nem éri meg hülyének lenni a környezetünkkel.

A fém hangja

Egy nagyon underground zenekar dobosa egy betegség miatt teljesen elveszti hallását. Mivel az élete addig arról szólt, hogy barátnőjével közös formációjával kisbuszban járja keresztül-kasul az Egyesült Államokat, finoman szólva is tönkremegy minden körülötte emiatt, miközben egy intézetben kell megpróbálnia visszailleszkedni a társadalomba. Elképesztően pesszimista, mégis felszabadító film a veszteségekről és a veszteségek felett érzett gyászról.

Whiplash

Már megint dob, és már megint valamiféle szenvedés: Andrew a legjobb dobos akar lenni, ezért beiratkozik egy nagyon híres konzervatóriumba, ahol J.K. Simmons lesz a tanára. Róla kiderül, hogy tulajdonképpen szadista, akinek az az elmélete, hogy csak a lehető legnagyobb szenvedés árán szabadul fel a tehetség. A tanár-diák kapcsolat dinamikája mögött főleg az a kérdés fogalmazódik meg a nézőben, hogy meddig érdemes elmenni bármiben is a sikerért, érdemes-e tönkretenni a saját lelkivilágunkat is? Választ szerencsére nem ad rá a 2014-es film.

Csillag születik

Bradley Cooper rendezőként forgatott újra egy klasszikus történetet az önpusztító rocksztárról és a belé mindig szerelmes énekesnőről. Semmi meglepetés nincs ebben a filmben, ami 2018-ban az év egyik legnagyobb durranása volt, egyszerűen annyira sikerült patikamérlegen kimérni, hol kell majd a nézőnek bőgni, hogy végül szinte garantáltan meg is történik a bőgés.

Őrült szív

Méltatlanul alulértékelt film Jeff Bridges-szel 2009-ből: a lecsúszott countryénekes főleg piálással és cigizéssel tölti fellépései közti idejét, amikor orvosa közli, hogy már csak kevés ideje van hátra. Ekkor jön rá, hogy legalább valamennyire el kéne számolnia dolgaival, amik közt ott van pár eltűnt feleség és egy fiú, aki szóba sem áll vele. A fordulatot egy nő jelenti (Maggie Gyllenhaal alakítja), aki eredetileg interjút akar vele készíteni, de végül ennél sokkal több lesz a megismerkedésükből.